Loutky v Řetízku - Divadlo DISK

11.12.2023, 19:30 – 21:00

Srdečně zveme na novou programovou linii Loutky v Řetízku, která představí současné autorské loutkové inscenace studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU.

Loutky v Řetízku - Divadlo DISK
  • Adresa:
    Karlova 26
    Praha 1 116 65

Objekty, úlomky, samorosty, všelijaké nalezené hmoty a staré i nové technologie v nečekaných konstelacích. Lesní seance, kroky v mechu a pařez, který zachránil situaci. Šroubky a hřebíky, dráty a závity, bizarní poklady a jejich lítý zápas na život a na smrt. Horor i zen. Skalpel i meditace. Kouř, který pomalu putuje prostorem. Démoni, přízraky, záhadné bytosti a domov, do nějž se lze vždycky vrátit.

Loutka jako fetiš. Loutka jako obsese. Loutka, která kousne. A nepustí.

V PONDĚLÍ 16.10. OD 19:30 PŘEDSTAVENÍ FABULA SYLVESTRIS OD MUSAŠI ENTERTAINMENT COMPANY

délka představení: 40 minut, jazykově bezbariérové

premiéra: 12. 5. 2023, divadlo Alfred ve dvoře, Praha

připravili: Adam Páník, Tereza Havlová, Kateřina Bejčková, Anastázie Dobrodinská, Františka Jesenská, Boris Jedinák

V lese má všechno svůj pořádek. Každý tvor, každý strom a každá houba na ten pořádek dohlíží, dokud nepřijde člověk a nepřinese svůj nepořádek, svoje smetí. Musaši Entertainment Company uvádí nonverbální loutkovou pohádku Fabula Sylvestris o vynalézavosti, píli, lásce k přírodě a domovu.

Skoro každý někde bydlí. Naše doma je tam, kde jsou naši blízcí, známí. Naše doma je tam, kde máme zázemí, kde se cítíme bezpečně, kde se můžeme ukrýt. Naše doma je tam, kde to známe – město, čtvrť, vesnička, krajina. Hrdinové pohádky Fabula Sylvestris – Boban Vazba a pan Hladký jsou doma v lese. Mají tu svoje známé, sebe, můžou se ukrýt pod mech, chodit na houby. A tak o les pečují, krmí zvířátka a uklízí po nich bobky. Jenže ne každý je tak zodpovědný a pořádný. Ne každý se o společný domov stará. Co kdyby nám někdo udělal skládku v pokoji? Když se v lese objeví odpadková pevnost, není čas si nic rozmýšlet, Boban Vazba a pan Hladký musí vypátrat jejího stavitele a zatnout mu tipec!

V PONDĚLÍ 13.11. OD 19:30 PŘEDSTAVENÍ Ř.I.P. OD SKUPINY 666 ENTERTAINMENT

25 min., 3+

Režie: David Ficek 
Scénografie: Marie Wolfová
Hrají: Anastázie Dobrodinská, Matyáš Hadrbolec

Ve špatný čas na špatném místě. 

Loutková inscenace plná humoru, škodolibosti a napětí na motivy klasické české loutkové pohádky O Veliké řepě. 

V PONDĚLÍ 27.11. OD 19:30 PŘEDSTAVENÍ VAR OD FORMACE GAFA KOLEKTIV.

30 min., 5+

Režie: Josef Neudeker
Dramaturgie: Jakub Vaverka
Scénografie a loutky: Anna Hubená
Hudba a hudební doprovod: Josef Neudeker 
Další spolupráce: Sara Maďarová – spolupráce na původním konceptu; Otakar Matouš – technická konzultace 
Hrají: Martin Mlčouch, Danny Takieddin

V postapokalyptické totalitní společnosti se hlavní hrdina rozhodne uprchnout z pracovního tábora. Povede se mu překonat všechny překážky? Čeká ho šťastný návrat domů? 

GAFA KOLEKTIV je uskupení, které vzniklo na DAMU v roce 2023 převážně ze studentů 2. ročníku Katedry alternativního a loutkového divadla.