ReFashanda 2023

31.3.2023, 9:00 – 1.4.2023, 15:00

ReFashanda 2023 láká i na netradiční módní přehlídku.

V dubnu 2023 nás čeká měsíc udržitelné módy s názvem ReFashion, který v Ostravě odstartuje 31. 3. prodejně prezentačním festivalem ReFashanda, jehož organizátorem i místem konání je Černá louka v Ostravě. ReFashanda (čti refešanda) se stane opět místem, kde se budou dít úžasné a zajímavé věci! Módní přehlídky tradičně patří k top zážitkům ve světě módy a na Černé louce tomu nebude jinak.

Pro rok 2023 jsme své síly spojili s ostravským rodinným krejčovstvím MarVa de Luxe v čele s Marcelou Vymyslickou. Protože rádi propojujeme lidi a vymýšlíme nové a skvělé projekty, rozhodli jsme se vyzvat veřejnost, aby se sama zapojila do módní přehlídky. Během 3 dnů na výzvu „staň se modelkou či modelem“ zareagovalo na 200 osob, jak žen, tak mužů, ve věku od 2 do 64 let. „Jsme ohromené a nadšené! To jsme vážně nečekaly a o to víc se na tento, pro mne osobně nový, zážitek těšíme," sdělila produkční festivalu ReFashanda, Jana Jílková. „Spolu s Marcelou Vymyslickou jsme chtěly nabídnout dívkám, ženám i mužům, ať zažijí ten pocit „být modelkou/modelem“ a dát jim příležitost splnit si svůj sen či jen zažít něco netradičního,“ pokračuje Jana.

Casting, tedy užší výběr z přihlášených zájemců, z něhož nakonec vzejde 40 modelů-modelek, se odehraje 17. února od 15:00 na Černé louce v Ostravě. Samotné módní přehlídky pak proběhnou v pátek 31. 3. po 17. hodině a v sobotu 1. 4. v 11:00. Také porota, která bude vybírat odvážlivce a odvážlivkyně, je složena ze zajímavých osobností. Hlavou nejzkušenější a zároveň opravdu korunovanou je I. Vicemiss ČR 2019 a Miss Sympatie 2019 Sára Lyčková, dále Pavla Švancarová a Petra Špornová, dámy, které stojí za módním projektem Fashion Storm, choreografka Elen Šrámková, produkční festivalu ReFashanda a projektu ReFashion Jana Jílková a majitelka firmy MarVa de Luxe Marcela Vymyslická.

Rádi bychom, aby byl casting co nejautentičtější, a to včetně nervozity, napětí či vzrušení, a proto jsou zváni také zástupci médií. Nic podobného Černá louka nezažila, tak si to s námi pojďte pořádně užít!