Martina Kulatá - Cesta za snem

28.2.2023, 17:00 – 7.4.2023, 18:00

Zveme vás do Galerie Samson Cafeé v době od 28. 2. do 7. 4. 2023 na výstavu obrazů Martiny Kulaté s názvem Cesta za snem!

Martina Kulatá je rakovnická rodačka. Kresbu ani malbu nikdy nestudovala, ale již od dětství tíhla ke kresbě a od konce roku 2021 se intenzivně věnuje malbě akrylovými barvami na malířské plátno.
Výstava představí obrazy jak z počátků její tvorby, tak z poslední doby. Poprvé se veřejnosti představila v roce 2022 na festivalu Jest-Fest v Jesenici u Rakovníka, druhá výstava probíhala v prostředí úřadu Městyse Pavlíkov v lednu a únoru tohoto roku.
Autorka zve na výstavu slovy: „Téma výstavy Cesta za snem má důvod dvojí. Čím dál častěji slýchávám, že mé obrazy jsou jako snové. Je možné, že podvědomě čerpám inspiraci v mé snové říši, která je pro mě velmi důležitá a ráda se v ní ztrácím. Mnoho mých obrazů vzniklo intuitivně, bez prvotního rozmýšlení, o čem malba bude. Dalším důvodem  je, že od té doby, co jsem malbě propadla, stát se malířkou na plný úvazek se stalo mým snem. I když je možné, že se splnění mého snu nedočkám, potřebu jít si za svým snem zastavit nedokáži.“ 
Výstava děl Martiny Kulaté bude prodejní.
Přijďte se podívat na snovou tvorbu Martiny Kulaté, jejíž výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v úterý 28. 2. 2023 v 17.00.
Těšíme se na vás!