Kolem světa - Nepál: Nejlepší treky světa - Kino Beseda Plzeň

28.1.2023, 20:30 – 22:00

Nádherná oblast NAR PHU se trekům nově pootevírá. Tajemné království Mustang s největší slavností. Čhamové tance i rituál černých klobouků. Mystické kláštery a svatyně vysoko ve skalách, kam se spouští po provaze. Nejvyšší hora světa Everest i oblíbený trek do základního tábora.

Cena vstupenky: 100-130 Kč

Tajemné Dolpo zdobí Křišťálová hora a tyrkysové jezero Poksundo. Království sněžného levharta poznáme ze tří odlišných akcí včetně dramatu sněhové kalamity a záchrany vrtulníkem. Křehké rituály a umění léčitelů amči. Populární trek Anapurny s nejhlubším údolí světa řeky Kalí Gandaki mezi Anapurnou a Dahulagiri. Barevný okruh bájné hory Manaslu. Údolí Tsum je plné svatyní, spatříme i červenou pandu. Vyhlášený Langtang s abnormální sněhovou nadílkou. Vychutnáme slavné jezero Gosaikunda s rituálem noci šivaistů. Karmínová Šivavátrí noří těla za rozbřesku. Šamanská kouzla působí! Projdeme i treky v Západním Nepálu k nejposvátnější hory světa Kailás. Posvátná pouť kora představuje očistnou cestu životem, smrtí, mezistavem bardo a znovuzrozením. Údolí dřevěných chrámů stále překvapuje. NP Čitavan se slony a nosorožci. Najdeme i tygra? Metropole Káthmándú legendárních míst. Největší stúpa se světem tibetského buddhismu. Středověký Bhaktapur i Patán se zlatým chrámem a mladistvými mníšky. Jediná živá bohyně světa Kumarí. Slavné Lumbini je rodištěm Buddhy. Vyzkoušíme paragliding, zip line, horská kola i let balónem. Ochutnáme vyhlášené delikatesy. Existuje mystický yeti…?
Nepokoušej se měnit Nepál. Himálaj změní Tebe…

Rudolf Švaříček
český cestovatel, fotograf, horolezec, vodák, potápěč a dobrodruh. Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (napříč Asií), Hedvábná stezka (rok a půl asijskými státy), Živá Afrika (napříč Afrikou v modulu Tatry). Věnuje se hlavně oblastem izolovaných etnik. Publikuje úspěšné knihy, spolupracuje s televizemi, moderuje, pořádá výstavy s rekordní návštěvností, osnuje happeningy. Extrémní dobrodruh, zároveň šarmantní společník a obratný diplomat. Gejzír myšlenek a nápadů s abnormálním nasazením a výdrží…