E – Mobilita 2023, cesta k soběstačnosti

15.2.2023, 8:30 – 16:00

Diskuzní fórum na téma ekologizace dopravy Moravskoslezského kraje.

Černá louka Ostrava bude ve středu 15. února 2023 hostit již třetí ročník diskuzního fóra E–Mobilita. Akce zaměřená zejména na novinky v oblasti ekologizace dopravy Moravskoslezského kraje je určena především odborné veřejnosti, vedení měst a obcí Moravskoslezského kraje, zástupcům firem, ale na své si přijdou také studenti vyšších odborných škol a univerzit či zájemci z širší veřejnosti. Letošní ročník nese podtitul „cesta k soběstačnosti“ a nově tak rozšiřuje téma tolik diskutované ekologizace dopravy také o informace a zajímavosti z oblasti energetické soběstačnosti budov, ve kterých pracujeme a bydlíme. Záštitu nad fórem E–Mobilita 2023 převzalo Ministerstvo životního prostředí, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu a chytrý region Jakub Unucka, náměstek primátora statutárního města Ostrava Jan Dohnal a Krajská hospodářská komora MSK.

V následných debatách pak zástupci významných společností regionu představí účastníkům fóra vize, novinky a projekty z oblasti vodíku a vodíkových technologií. Vystoupí například Dan Minařík a Tadeáš Ochodka z Výzkumného energetického centra při VŠB – Technické univerzitě Ostrava nebo Kamil Košťál z kopřivnické TATRA TRUCKS. Neméně zajímavý bude také příspěvek Václava Ochotného ze společnosti Solar Global, který přiblíží projekt komerčního elektrolyzéru na výrobu zeleného vodíku.
 
Odpolední blok bude naplněn prezentací projektů z oblasti soběstačnosti, jež mají pozitivní dopad na regionální rozvoj, a to zejména v oblasti implementace inovativních technologií do praxe a soustředí se na udržitelný rozvoj jak ve městech, tak na venkově. Již teď můžeme prozradit, že v rámci našlapaného programu představíme například second-life akumulátory a bateriová úložiště a naši hosté představí také své bohaté zkušenosti s provozováním firemní elektroflotily i dalších příkladů z praxe,“ láká za organizátora akce Jana Jílková, produkční fóra E – Mobilita 2023.
 
Se svými příspěvky vystoupí také Martin Václavek ze společnosti ČEZ Energo, Lukáš Kalvoda z MSIC, Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy a mnoho dalších. V rámci doprovodného programu se účastníkům představí mimo jiné vodíkový automobil Toyota Mirai, budou zde také zástupci švédského výrobce Dafo, který se specializuje na protipožární systémy pro vozidla, bateriová úložiště a nabíjecí stanice.  
Odpolední část programu se přesune do areálu společnosti Libros Ostrava, kde budou návštěvníky akce čekat zkušební jízdy hybridními i elektro auty, a to jak na kluzném asfaltovém polygonu, tak na terénním polygonu. Kompletní program diskuzního fóra je již teď zveřejněn na webu www.emobilitaostrava.cz. Praktické informace a tipy naleznete také ve facebookové události akce E-Mobilita 2023
Na akci je nutné se registrovat prostřednictvím zakoupené vstupenky, registrační poplatek je 250 Kč, pro členy KHK MSK 100 Kč.  
Generálními partnery akce jsou Moravskoslezský kraj, a ČEZ Energo, hlavním partnerem je statutární město Ostrava. Mediálními partnery jsou volty.cz, Positiv Business & Style, KHK MSK.