Pohádkové čtení na schodech - Horácké divadlo Jihlava

13.4.2024, 16:00 – 11.5.2024, 16:50

Pohodová herecká Pohádková čtení na schodech pro děti a jejich dospělé probíhají pravidelně vždy jednu sobotu v měsíci od 16 hodin na schodech ve 3. patře foyer velké scény.

Pohádkové čtení na schodech - Horácké divadlo Jihlava
  • Adresa:
    Komenského 1359/22,
    Jihlava, 586 47

Po dvouleté plavbě za světovými pohádkami jsme se vrátili z dalekých krajin opět domů. Pro rok 2022 – od ledna až do prosince – zveme naše malé i velké návštěvníky a pozorné posluchače na pomyslné pohádkové putování po naší zemi! 

Putování za pohádkami – po Čechách, Moravě i Slezsku

Herci Horáckého divadla budou v tomto roce na schodech ve foyer velké scény číst lidové pohádky z různých koutů České republiky. V lednu jsme četli Pohádky z Českomoravské vrchoviny, kam doputujeme v únoru?

Číst budeme převážně z knihy Plný pytel pohádek - české pohádky v převyprávění Oldřicha Sirovátky, který vychází z tradice ústního lidového vypravěčství. Pohádky jsou napsány srozumitelným a živým jazykem v hravém akčním dialogu.

Další termíny sobotních čtení s putováním za pohádkou v této sezóně:

19. 3., 23. 4. a 21. 5. 2022.

Kdysi dávno, od podzimu do jara, když se lidé vzájemně navštěvovali a potkávali, sdělovali si drby a nejrůznější novinky a také lačně naslouchali vypravěčskému umění vandrovníků, kteří putovali od města k městu a všude nějakou tu pohádku „sebrali“ a pak vyprávěli dál.