Zázrak (s)tvoření – papírový svět pro děti

10.12.2023, 15:00 – 21.4.2024, 16:00

Máte doma nebo ve svém okolí děti od 4 do 10 let? Vezměte je na výlet do kouzelného světa z papíru. Laterna magika zve na představení Zázrak (s)tvoření. Během hodiny performeři použijí přes půl kilometru papíru a vytvoří z něj celý neznámý papírový svět.

Zázrak (s)tvoření – papírový svět pro děti
  • Adresa:
    Národní 1393/4
    Praha 1 110 00

Představte si, že byste si mohli vytvořit nový svět z čisté nicoty. Takový, o jakém třeba sníte, bezpečný, ale plný překvapení a dobrodružství. Náš hrdina stojí na úplném začátku – se svou fantazií a bělostným papírem, který se může stát čímkoli. Doslova pod rukama se z představivosti, tvořivosti a hravosti rodí náš nový svět. A když se objeví jeho hraví obyvatelé, je o dobrodružství postaráno. Kluk se rád honí za novými objevy, je ale někdy trochu zbrklý a musí se teprve naučit, jak se ve světě křehkého papíru chovat, aby mu neublížil. Objeví toho ale ještě mnohem víc, třeba jak velkou sílu má laskavost a ochota, a jeho papíroví kamarádi mu pomohou najít i cestu k opravdovému přátelství.

Inscenace Zázrak (s)tvoření kombinuje tanec, akrobacii, pantomimu, loutkoherectví i animaci. V interaktivním finále pozvou performeři děti na jeviště, aby společně tvořili z papíru nejrůznější objekty podle vlastní fantazie. Zázrak (s)tvoření můžete vidět poslední únorový víkend na Nové scéně Národního divadla hned 3 krát.

Hrajeme 25., 26. a 27. února 2022

https://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/zazrak-stvoreni-14666358

Představení hrajeme bez přestávky, vhodné pro děti od 4 let.

Foto: ©Hana Smejkalová, Patrik Borecký, Vojtěch Brtnický