Frankenstein - RockOpera Praha

Středa, 30.10.2024 19:00 | další termíny

RockOpera Praha pokračuje ve své strašidelné sérii s adaptací jednoho z nejklasičtějších hororových děl, románu Frankenstein od anglické spisovatelky Mary Shelleyové. Jak je patrné z hudebních ukázek, jaké divadlo zveřejnilo na svém YouTube kanálu, tentokrát z hudebního hlediska vsadí hlavně na syntézu metalu a elektroniky.

Frankenstein - RockOpera Praha
  • Adresa:
    Komunardů 306/1 306/1
    Praha 7 170 00

Příběh vypráví o šíleném pokusu doktora Viktora Frankensteina, který oživí ohyzdné monstrum s lidskými city. Dílo z devatenáctého století se zaobírá otázkou stvoření a nechalo se do určité míry inspirovat antickou mytologií. Znepokojující příběh se těší velké oblibě dodnes, a to také díky jeho mnoha filmovým podobám. Nejznámějším představitelem Frankensteinova monstra je britský herec Boris Karloff, jenž se ve své roli poprvé objevil na plátně v roce 1931.

TVŮRČÍ TÝM

Hudba: Milan Steigerwald, libreto: Pavla Forest, režie: Roman Štolpa, choreografie: Irina Andreeva

OBSAZENÍ

Monstrum, Zloděj: Viktor Dyk, Viktor Frankenstein: Jan Toužimský / Honza Tláskal, Elizabeth: Žántí, Služebná Justýna: Pavla Forest, Student Clerval: Honza Tláskal / Martin Sluka, Profesor Krempe: Petr Opava, Snacha slepce: Helena Kubelková, Syn slepce, Otec Frankensteina: Salvi Salvatore, Pitevní materiál, Anděl smrti: Magdaléna Tempírová, Andělé zkázy: Tereza Georgievová, Petr Novák, Viktor Artner, Tereza Georgievová, Lid: Sbor rockové akademie (pod vedením Michaely Květenské), Oživlé Barbie: Marie Kobrlová, Olesya Danelová, Michal Nagy, Matěj Kohout

 

Více zde: https://www.rockopera.cz/frankenstein/

Termíny