MeetFactory - mezinárodní centrum současného umění

10. leden 2024, 14:09
MeetFactory - mezinárodní centrum současného umění

MeetFactory je neziskové mezinárodní centrum současného umění založené v roce 2001 umělcem Davidem Černým.

Základním cílem je rozvíjet a provozovat umělecké centrum prolínajících se žánrů a tvůrčích skupin. MeetFactory je centrem současného umění, které představuje platformu pro multižánrový umělecký dialog a setkávání. Centrum současného umění vzniklo v budově bývalé sklárny na Smíchově a provozuje zde galerii, divadlo, hudbu a rezidenční programy a ateliéry umělců. 

Program MeetFactory

 
Hudební program prezentuje zejména mezinárodní nezávislou hudební scénu. V koncerntím sále vybaveném high-end zvukovým zařízením se koná šest až osm akcí měsíčně. 
 
Divadelní program se zaměřuje na interpretace současné prózy a na experimentální mezioborové projekty, které často zahrnují vizuální umělce, hudebníky či neherce. 
 
Dvě galerie nabízejí prostor pro kritické konfrontace místní a mezinárodní umělecké scény. Program Galerie MeetFactory se zaměřuje na původní kurátorské projekty, v Galerii Kostka představujeme zejména samostatné výstavy začínajících i již etablovyných umělců. 
 
Mezinárodní rezidenční program je největším českým ateliérovým programem pro zahraniční umělce. MeetFactory disponuje patnácti ateliéry, které ročně užívá více než třicet vizuálních umělců, kurátorů, hudebníků, divadelních režisérů nebo spisovatelů. Podporujeme zapojení našich rezidenčních umělců nejen do samotného programu MeetFacory, ale také do kontextu české a středoevropské umělecké scény. 
 
Kromě této čtveřice dramaturgických linií se program MeetFactory orientuje na mezižánrové a vzdělávací projekty, které veřejnosti přinášejí nové formy setkávání se současným uměním.
 
Dlouhodobé plánování MeetFactory je schvalováno správní radou, jejíž členy jsou vizuální umělec David Černý, hudebník Davida Koller a filmová a divadelní režisérka Alice Nellis.  

MeetFactory

adresa: Ke Sklárně 3213/15, 150 00 Praha 5
telefon: +420 251 551 796

www.meetfactory.cz

25.4.2024, 20:00 – 21:00
Žena má pocit, že se čas zpomaluje. Je to sice nepříjemné, ale zároveň to dává možnost pochopit, co má. Vzpomene si, jak vypadala... více
8.5.2024, 20:00 – 22:00
Moody dorm–room rock dnes už ne tolik tajemné londýnské kapely bar italia se po roce vrací do smíchovské továrny. více
14.5.2024, 20:00 – 22:00
Shabazz Palaces, šamani experimentálního afrofuturismu (nebo afro-nowismu?), se půl roku po vydání desky Robed in Rareness vrací s... více