Tajné místnosti v srdci irských barů se otvírají. Užijte si je i vy

5. říjen 2022, 10:27
Tajné místnosti v srdci irských barů se otvírají. Užijte si je i vy

Legendami opředené „Snug“ místnosti neboli salonky irských pubů se otvírají.  Řeč je o malých, skrytých místnostech s útulnou atmosférou přímo v srdci typicky rušného irského baru, v minulosti využívaných především osobami, které na veřejnosti neměly být viděny při konzumaci alkoholu. S limitovanou novinkou navazující na tradici těchto místností nyní přichází slavná Tullamore D.E.W. ve speciální dárkové krabičce s typickou „whiskovkou“ čili skleničkou, ze které si lahodnou whiskey vychutnáte nejlépe.

Historie utajených, ale příjemně kouzelných prostor, kterým v Irsku nikdo neřekne jinak než „Snug“, sahá někde do 19. století. V těch dobách byly irské podniky výhradně doménou mužů. Nejednalo se o zákon, nýbrž o zvyklost tehdejší doby. V Irsku byla také založena místní policie Garda Síochána. Velká část jejích členů byla zarytými abstinenty. Neobvyklé nebylo v těchto dobách ani to, že barmani a majitelé pubů strážníky v jejich uniformách neobsluhovali a jejich přítomnost v prostorech barů byla dokonce nepřípustná.

I proto vznikly útulné místnosti „Snugy“, kam příslušníci policie přicházeli v civilním oblečení, v době svého volna a tajně zde trávili čas se svými kolegy. Mezi „Snug people“ se řadili i příslušníci vyšších vrstev, zástupci církve, ženy nebo také milenci na svých romantických schůzkách. Chodil sem zkrátka každý, kdo si chtěl nerušeně, ukrytý před zraky ostatních, vychutnat pintu piva a sklenku své oblíbené irské whiskey. 

„Snugy“ měly své pevné místo v barech napříč Irskem až do konce 70. let dvacátého století. Tehdy začala přicházet doba postupného uvolňování a liberalizace myšlení veřejnosti směrem k pití alkoholu zmiňovaných „Snug people“. „Snugy“ tak ztratily své původní opodstatnění. Není však skutečností, že by z barů vymizely úplně. Dodnes je v Irsku najdete především v legendárních a historických hospodách napříč zemí. 

Pre-after color profile-3

Je tomu tak zejména proto, že „Snugy“ umějí svým návštěvníkům poskytnout neuvěřitelně útulnou atmosféru přímo v srdci typicky rušného irského baru. Je to tak trochu kouzelný pocit. Na jednu stranu si uvědomujete, že jste součástí toho divokého světa, který pulzuje hned za vámi, na stranu druhou si můžete dosyta užívat velkou dávku soukromí.

Využijte tuhle výjimečnou připomínku historie a dopřejte si s přáteli jedinečnost okamžiku nad sklenkou lahodné whiskey Tullamore D.E.W. Udělejte si pohodlí a nechte se okouzlit limitovanou dárkovou edicí Tully SNUG.

Čím je Tullamore D.E.W. výjimečná?

Číslo tři, to je ta cesta. Tři druhy whiskey se spojí v harmonickou chuť, které se nic nevyrovná. Obilná whiskey dodává nasládlou chuť. Sladová whiskey dodává chuť po ovoci. A irská kotlíková whiskey dodává kořenitou chuť. Následně whiskey dozrává ve třech sudech pro hloubku a vyrovnanost chuti. Po dobu několika let zraje v tradičních sudech, kde již zrála irská whiskey, v sudech po bourbonu a v sudech po sherry.

Mnoho ocenění

Sláva irská Tullamore D.E.W. dávno překročila hranice ostrovního státu. Její chuť jí vydobyla pevné místo v barech po celém světě a díky poctivé práci získala také mnohá ocenění. Ať už první příčku na prestižní soutěži World Whiskey Awards, nebo pravidelný zisk trofeje v rámci International Spirit Challenge.