STARTUJE OLOMOUCKÉ „NEJEN“ SHAKESPEAROVSKÉ LÉTO 2019

7. srpen 2019, 15:06
STARTUJE OLOMOUCKÉ „NEJEN“ SHAKESPEAROVSKÉ LÉTO 2019

Komedie Divadla Tramtarie, nové stand-up výstupy Herci Na ležáka, derniéra Anny Kareniny, pohádky nebo koncert Anety Langerové, to všechno je na programu letošního Olomouckého „nejen“ shakespearovského léta, které vypukne ve čtvrtek 8. srpna a potrvá celých 11 dnů na parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci.

Open-air festival pořádá už počtvrté v Olomouci Divadlo Tramtarie, které na něm uvede hned 6 svých inscenací pro dospělé a 2 pohádky pro děti. Nebude chybět ani společný projekt Divadla Tramtarie a Moravského divadla Herci Na ležáka. Novinkou je vystoupení hosta, kterým je zpěvačka Aneta Langerová se smyčcovým triem, ta zahraje koncert Pod širou oblohou, ve čtvrtek 15. srpna od 20 hodin.

 Na programu open-air festivalu se objeví jako každý rok divácky veleúspěšný Kabaret nahatý Shakespeare, který celý festival zahajuje. Tramtarie ho uvede hned dvakrát, a to ve čtvrtek 8. a pátek 9. srpna v 19 hodin. Stejně jako loni zahraje Tramtarie také letní komedii Po stopách něžného muže, a to v neděli 11. srpna v 10 hodin.

 Organizátoři festivalu připravili kromě vystoupení zpěvačky Anety Langerové hned několik dalších novinek. Vůbec poprvé uvedou na festivalu oblíbenou komedii Sex zadarmo nedostaneš nebo černou komedii Děkujeme, že zde kouříte! Exkluzivně pouze na Olomouckém „nejen“ shakespearovském létě pak mají diváci možnost zhlédnout obnovenou premiéru komedie Druhý život Veroniky. Na divadelní prkna se tak po mateřské dovolené vrací herečka Petra Čiháková v hlavní roli Veroniky.  Poslední dvě reprízy jsou v programu v pondělí 12. a úterý 13. srpna od 20 hodin

 Derniéra čeká také klasický titul na repertoáru Tramtarie, adaptaci světového románu Anna Karenina v režii Vladislava Kracíka zahraje divadlo úplně naposledy v neděli 18. srpna od 19 hodin, toto představení také zakončí celý festival.

 V programu Olomouckého „nejen“ shakespearovského léta nechybí ani pohádky pro děti. V neděli 11. srpna v 16 hodin je čeká pohádka O popleteném kouzelníkovi a v pondělí 12. Srpna od 16 hodin pak oblíbená pohádka O pračlovíčkovi. Vstup na pohádky je zdarma.

 Festival je určen jak pro Olomoučany, tak pro turisty, kteří město během prázdnin navštíví a hledají večerní vyžití. Festival Olomoucké „nejen“ shakespearovské léto chce oživit centrum města během letních měsíců, kdy je kulturní nabídka výrazně omezená. Akci finančně podpořilo i Statutární město Olomouc i Olomoucký kraj.

 Vstupenky jsou  k dostání v předprodeji v Informačním centru v podloubí radnice na Horním náměstí nebo online na www.shakesperovskeleto.cz.

  Program:

 čt 8.8. / 19 hod / Kabaret nahatý Shakespeare / komedie

pá 9.8. / 19 hod/  Kabaret nahatý Shakespeare / komedie

so 10.8. / 20 hod / Děkujeme, že zde kouříte! / černá komedie

ne 11.8. / 16 hod / O popleteném kouzelníkovi / pohádka

ne 11.8. / 19 hod / Po stopách něžného muže / letní komedie

po 12.8. / 16 hod/ O pračlovíčkovi / pohádka

po 12.8.  / 19 hod /  Herci na ležáka / stand-up

út 13.8.  / 20hod /  Druhý život Veroniky / letní komedie

st 14.8.  / 20 hod / Druhý život Veroniky / letní komedie

čt 15.8. / 20 hod / Koncert Anety Langerové /koncert

pá 16.8. / 20 hod /  Sex zadarmo nedostaneš  / komedie

so 17.8. / 20 hod / Sex zadarmo nedostaneš /komedie

ne 18.8.  / 19 hod / Anna Karenina / drama - derniéra

 

Festival se koná ve dnech 8. – 18. srpna 2019 na Parkánu Uměleckého centra Univerzity Palackého (Konvikt), na adrese Univerzitní 3, 77900 Olomouc