Rakouský ples – elegance, skvělá zábava a jedinečná atmosféra

7. říjen 2023, 6:03

Kam na ples? To je otázka, kterou si mnoho z nás během podzimních měsíců klade. Konečně je tady doba, kdy si pražskou plesovou sezonu budeme moci užít tak, jak jsme byli zvyklí. Krásných plesů se v Praze koná řada, ovšem vrchol plesové sezóny je jen jeden a tím je Rakouský ples v reprezentačních prostorách Paláce Žofín. Konat se bude 19. ledna 2024 a to již po dvaadvacáté.

Rakousky ples_2023-331 010

Rakouský ples navazuje na věhlasnou tradici vídeňských plesů a do Prahy každoročně přináší kousek vídeňské plesové atmosféry. Jsou při něm dodržovány vídeňské plesové tradice, jakými je velkolepé slavnostní zahájení včetně předtančení mladých párů, zahájení tance tradiční výzvou „Alles Walzer!“ anebo půlnoční čtverylka vedená vídeňským tančením mistrem. Samozřejmostí je i malý dárek pro každou dámu, tradiční „Damenspende“. O tu pravou taneční atmosféru se každoročně stará Český národní symfonický orchestr, Orchestr Josefa Hlavsy, skvělý DJ Adam Nedvídek a samozřejmě hvězdy večera. Těmi příštími budou Eva Burešová, Ondřej Brzobohatý, Jan Smigmator a pianista Radim Linhart. Populárním prvkem Rakouského plesu jsou také „taxi tanečníci“, kteří jsou k dispozici všem dámám, ať už přijdou na ples bez partnera anebo chtějí svému partnerovi dopřát chvíli oddechu. Vedle jedinečného programu jsou pro hosty připraveny i skvělé vídeňské speciality a výběr z těch nejlepších rakouských vín.

Rakousky ples_2023-266

Jedinečnost Rakouského plesu dokládá nejen podpora města Vídně, ale především dlouholetá záštita Dr. Alexandera Van der Bellena, spolkového Prezidenta Rakouské republiky.

Rakouský ples je zkrátka třeba zažít!

Své vstupenky si můžete zarezervovat zde: VSTUPENKY NA RAKOUSKÝ PLES

Rakousky ples_2023-328