První letošní koncert Buty bude na Čarodějnicích na Ladronce

27. duben 2015, 14:21
První letošní koncert Buty bude na Čarodějnicích na Ladronce

Jubilejní desátý ročník Čarodějnic na Ladronce proběhne jako vždycky 30. dubna v parku Ladronka v Praze 6. Program největšího pálení čarodějnic u nás však začíná už v 10:30, což je oproti loňským ročníkům velká změna. Návštěvníci si užijí spoustu hudby, divadla, uměleckých nebo sportovních dílen a soutěží. Večer vystoupí Buty a En.dru. Vstup je, jako vždy, zdarma.

"V letošním roce jsme se ještě více zaměřili na rodiny s dětmi. Proto program začíná i končí dříve a je obohacený o nové prvky, které potěší zejména děti i jejich rodiče, " říká k akci radní Prahy 6 Roman Mejstřík.

Mezi takové patří například zavedení Divadelního stanu. Od dopoledních hodin až do večera se zde budou odehrávat loutková i hraná divadelní představení. Vystoupí např. Divadlo nepřijatelní nebo Divadlo zvoneček.

Kdo rád soutěží, také nepřijde zkrátka. Pořadatelé připravili spoustu soutěží pro zájemce všeho věku. Pro malé i velké čarodějky a čaroděje v maskách proběhnou populární Miss Čarodějnice nebo závody Čarodějnice na kolečkách. Soutěžit se bude ve třech kategoriích, od nejmenších dětí až po dospělé. Kdo nebude mít masku, nemusí si zoufat. Na místě bude Čarodějný salón krásy, kde je možné se nechat namaskovat.

"Protože chceme, aby byla Miss Čarodějnice pro její finalisty opravdu zajímavá a atraktivní, pozvali jsme do poroty i muzikálovou zpěvačku Martinu Pártlovou, herečku Nikol Štíbrovou nebo muzikanta En.drua, " dodává radní Mejstřík. 

Pro všechny návštěvníky tu bude výtvarná soutěž Vyrob si svou čarodějnici.

Novinkou mezi soutěžemi je obcházení workshopových stanovišť a plnění sportovních, hudebních nebo výtvarných úkolů. Mezi workshopy bude letos z čeho vybírat. Na Ladronce jich bude mnohem více, než tomu bylo dosud. Zejména děti se mohou těšit např. na zdobení medových perníčků, pletení košíků, malování na talíře, vázy, skleničky nebo trička, na výrobu čelenek, kloboučků, přetahování lanem nebo na zdobení keramických destiček. V prostoru akce se navíc návštěvníci dozvědí, jak správně třídit odpad. Zajímavý workshop má připravený EKO-kom.

Program na pódiu bude také už od dopoledne. Hlavně nejmenší návštěvníky tu rozesmějí klauni, kouzelníci nebo show s megabublinami. Zajímavé bude i vystoupení folklórního souboru o jarních zvycích.

Hvězdami večenrího pódia budou známá kapela Buty a všestranný hudebník En.dru. Buty na Čarodějnicích na Ladronce odehrají svůj vůbec první letošní velký koncert. Představí zde své nové album, ale zahrají i starší skladby, které jsou známé napříč generacemi. Před nimi obsadí pódium En.dru, který dokáže svým hlasem a pusou neuvěřitelné věci. Také předvede svá kouzla s looperem.

V prostoru parku narazí návštěvníci třeba na Evropské pohádkové centrum. Dále si zde mohou vyzkoušet střelbu na terč nebo překážkovou dráhu pro kola. K dispozici bude také půjčovna koloběžek, samozřejmě zdarma. Zajímavá bude exhibice úspěšného slacklinisty Dannyho Menšíka, který v loňském roce přešel nad Šáreckým údolím na 208 metrů dlouhém laně.

Nově připravené je také Design City, kde si zájemci koupí třeba originální autorské šperky, čelenky, hračky, oblečení, doplňky nebo znovuobjevené krasohledy.

Slavnostní zapálení velké hranice s čarodějnicí proběhne po 17:15. Kromě velké hranice budou v prostoru dvě další, menší ohniště. U těch si návštěvníci mohou opékat buřty a zazpívat si s kytaristy. Prvních 1000 návštěvníků navíc dostane špekáček zdarma. K dispozici budou i napichovadla.

Atraktivním lákadlem je také u nás ojedinělý denní ohňostroj, speciálně připravený pro Čarodějnice na Ladronce. Tím se celý program zakončí.

"Doufáme, že letošní ročník Čarodějnic na Ladronce bude ještě o něco lepší a k rodinám přívětivější. Například koncert kapely Buty začíná už v 18:50, takže na něj může zůstat většina rodičů i s dětmi, není tak pozdě. Program tvoříme především pro děti a jejich rodiče. Věříme, že si den na Ladronce užijí se vším všudy, " zve na akci radní Mejstřík.

Čarodějnice na Ladronce se konají 30.4. v parku Ladronka v Praze 6.  Akce začíná v 10:30, končí ve 20:00. Ohně se zhášejí ve 21:00.

Vstup je zdarma.

Pořadatelem je MČ Praha 6.

Více informací na www.carodejnicenaladronce.cz a www.facebook.com/CarodejniceNaLadronce.