Komiks k Vánocům? Comics Centrum vybírá Sin City, Hellboye a další

26. listopad 2014, 15:49
Komiks k Vánocům? Comics Centrum vybírá Sin City, Hellboye a další

Televize a knížky – to jsou dva symboly moderních Vánoc, během kterých doháníme, co jsme v průběhu roku nestihli shlédnout nebo přečíst. A co takhle obraz a text v jednom? Chcete-li letošní  Vánoce strávit trochu jinak, můžete třeba otevřít dveře do světa komiksu. Vydavatelství Comics Centrum pro vás vybralo několik titulů, kterými nešlápnete vedle. Ať už je chcete pro sebe nebo jako dárek pro někoho, kdo má rád zábavu s přesahem.  

PRO NĚJ

Sin City - Frank Miller

Díky jeho revolučnímu filmovému zpracování znají dnesSin City i ti, kdo komiks viděli naposledy jako děti. Letos na podzim šla do kin dvojka, což byla skvělá příležitost, aby Comics Centrum dotisklo dlouhodobě vyprodané první tři díly. Fanoušci kultovního díla Franka Millera si tak nyní můžou vůbec poprvé pořídit celou sérii, která obsahuje sedm knih, najednou. A Vánoce se tak někomu změní v  napínavé dobrodružství plné krásných žen, amerických osmiválců a zabíjení pro lásku, i když je stráví doma na gauči.

Hellboy - Mike Mignola

Hellboy má se svými kolegy superhrdiny společné jen nadpřirozené schopnosti a podobný typ jména. Jeho duchovní otec, komiksový autor Mike Mignola, jinak pracuje s hlavním hrdinou, vyšetřovatelem Úřadu paranormálního výzkumu a obrany, mnohem sofistikovaněji. Hellboyova řešení případů na prapodivných místech a jeho setkávání s neobvyklými tvory odkazují na mytologické a filozofické myšlenky a tak skutečné kouzlo tohoto komiksu odhalí jen ti, kdo mají „načteno“. Neodolatelná směs bájí a legend se skvělou atmosférou a humorem, do toho Mignolova atraktivní kresba... To všechno jsou důvody, proč Hellboye miluje celý svět už celých sedmnáct let. 

Goon - Eric Powell

Postavu Goona vymyslel americký scénárista a výtvarník Eric Powell jako určitou kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění. Goon je jako Někdo to rád horké smíchané se zombie a okořeněné černým humorem inspirovaným Monty Pythons. Milují ho fanoušci nekompromisního chytrého humoru, který je často přes čáru, i zástupci světa komiksových odborníků. Powell za něj obdržel pětkrát cenu Willa Eisnera (komiksový Oscar) a motivovaný úspěchy svého hrdiny nyní pracuje na jeho zfilmování.   

PRO NI

Vrána: Mrtvá doba - James O’Barr, John Wagner, Alex Maleev

Emotivní příběh Vrána o lásce, tragické smrti a bolestivé pomstě, který vzniknul jako reflexe trpkých životních zkušeností Jamese O’Barra, se potýká se stejně komplikovaným osudem jako jeho autor. Právě proto na sebe dalo pokračování čekat tolik let. Známé je nešťastné úmrtí představitele hlavního hrdiny filmové Vrány Brandona Leeho během natáčení, po kterém se O‘Barr stáhnul na dlouhou dobu do ústraní. Když pak konečně dokázal spisovatel s Vránou opět trávit čas, plánovaný film, pro který napsal další námět, se nenatočil. A komiks, s nímž mu pomohli scénárista John Wagner a kreslíř Alex Maleev, nebylo možné celé roky vydat. Až teď... Netradiční kresba a melancholická atmosféra dělá z Vrány knížku, do které se budete chtít dívat celé svátky. A ještě dlouho po nich. 

 Zámek a klíč - Joel Hill, Gabriel Rodriguez

Podle kresby byste si mohli myslet, že je „Zámek a klíč“ pohádka, ale jméno autora by vám mělo prozradit, že tenhle komiks není vůbec pohádka. Joel Hill se totiž narodil jako syn Stephena Kinga a po svém otci zdědil nejen spisovatelský talent ale také úžasnou fantazii, z níž vznikají neskutečně napínavé příběhy a postavy s obdivuhodně propracovanou psychologií. Rodina Zámkových se po smrti otce přestěhovala do Klíčova, na tajemnou usedlost v Anglii, kde se dějí zvláštní věci. Za každými dveřmi se něco skrývá a každý klíč v sobě nese zázračně poselství... Bojujete se svými strachy? Komiks „Zámek a klíč“ vám ukáže, že ostatní na tom můžou být ještě mnohem, mnohem hůř. A že cesta vede odevšud.    

PRO NĚ

Doba ledová - Caleb Monroe, Shelli Parolin, Branden Lamb

Zamilovali se vaše děti (anebo dokonce i vy!) do animovaného filmu Doba ledová? Pak je tenhle komiks přesně pro vás - nová dobrodružství, které na plátně, na obrazovce, ani na monitoru nikdy neuvidíte, a přitom stejně milá, stejně vtipná a stejně upovídaná zvířátka. Sid, Manny, Diego, Elly, vačičáci a šavlozubá veverka to umějí pěkně roztočit a pobavit čtenáře v každém věku. Uvidíte, že když k vám přinese Dobu ledovou Ježíšek, nakonec budete chodit tajně do dětského pokoje hltat další a další stránky, protože to nevydržíte.    

Další informace, ceny jednotlivých titulů a kompletní nabídku vydavatelství najdete na www.comicscentrum.cz.