Kapela Wohnout se vrhla do animace písně Papoušek

31. květen 2022, 14:11
Kapela Wohnout se vrhla do animace písně Papoušek

Loni v létě Wohnouti vydali studiové album HUH!. Bohužel v době pandemie nebylo možné točit videoklipy s živými herci, a proto se kytarista a zpěvák Honza Homola vrhnul do světa animací, ze kterého ještě nevystoupil.

Písnička papoušek vznikla tady u mého jídelního stolu, když jsem seřizoval starou kytaru. Byla i s textem hotová asi tak za půl hodiny. Ovšem u stejného stolu jsem nad jejím klipem proseděl o mnoho více času…“ uvádí Homola.

Pro Honzu je to třetí videoklip, který k poslednímu albu vytvořil. Homola se ve volném čase věnuje malování, ve kterém našel svůj vlastní styl, kterému říká „digital acryl 332“- Jde o kombinaci digitálního tisku a akrylové malby. Podobně nezaměnitelný rukopis teď fanoušci vidí i v jeho stylu animací. Videoklip se tentokrát nese trochu v „Burtonovském“ duchu. Je to takový domácí amatérský střih s prapodivnou vizualizací, takže tuším, že to moc lidí nekousne, ale u jeho vzniku jsem se alespoň já technologicky dost pobavil,“ popisuje sám Honza.

Wohnouti se momentálně věnují letní koncertní sezóně, jejíž termíny oznamují na svém novém webu. Kromě festivalů po celé ČR nebude chybět tentokrát ani pražská zastávka, která proběhne 15.6. v Ledárnách Bráník.

https://www.youtube.com/watch?v=JIRCWNxsfdM

Wohnout - Papoušek

autor hudba: Matěj Homola/Jan Homola
autor text: Matěj Homola/Jan Homola
ISRC: CZX692200002