Fluffy Paws Burlesque - Praha

27.4.2024, 19:00 – 23:59

CZ: Máte rádi zvířata? Máte rádi burlesku? Proč nespojit příjemné s užitečným a neuspořádat benefiční burleskní akci? Přesně to si řekla Ginger Wixxie, stálice pražské burleskní scény.

Cena vstupenky: 400 Kč

Propojila umělce a azyl pro zvířata a voilà. Po dvou velice úspěšnéých benefičních akcích, je tady ta s pořadovým číslem tři. FLUFFY PAWS BURLESQUE se vrací a znovu bude pomáhat zvířatům, která to potřebují - tentokrát pošleme peníze do Pohádková zahrada Srdcem pro zvířata. Přijďte potěšit své očko krásnými tanečnicemi a tanečníky, zasmát se u mnohých komických vstupů, pobavit se a zároveň pomoct dobré věci.

EN: Do dogs hold a special place in your heart? Does burlesque intrigue you? How about making a difference by attending an event showcasing various performers while also supporting animals who need it? Ginger Wixxie, a well-established burlesque artist based in Prague, combined the delightful with the beneficial, resulting in her own creation: Fluffy Paws Burlesque. After two very succeeded shows the third evening is here. This event unites diverse artists and a animal rescue seeking aid - this time for animal shelter Fairy garden Heart for animals. Come join us for an evening of graceful dancers, hearty laughter at comedic acts and a shared commitment to a good cause. This event is held in czech. But important is to watch and enjoy.

VYSTOUPÍ/PERFORMERS

Ana Aphrodisia
Rei Tamb Danx
Martina Martes
Melancholia Blackbile
Grozna Sviňa
Dorien Joy
OMG Duo
Nina Clemetina
Miss Chief
Sweet Johnny

Moderuje/hosting: Samantha Mia Vega
Organizuje/pruducer: Ginger Wixxie

SMS Ticket