Vánoční koncert - Česká Mše Vánoční

26.12.2023, 19:30 – 23:59

Největší Vánoční klasika zazní v podání Bohemian Symphony Orchestra Prague

Cena vstupenky: 490 Kč

Bohemian Symphony Orchestra Prague uvede 26. prosince 2023 v 19:30 v kostele U Salvátora v Praze (kostel je vytápěný) nejznámější české klasické hudební dílo Jakuba Jana Ryby – Českou mši vánoční. Bohemian Symphony Orchestra Prague, Bohemian Choir Prague a přední české sólisty povede šéfdirigent orchestru Martin Šanda.

Česká mše vánoční bývá uváděná také jako mše "Hej, mistře“, nebo lidově "Rybovka". Děj má zasazený do českého prostředí, pro svou prostotu a radostnou svěží atmosféru zůstává srozumitelnou a přístupnou širokému obecenstvu.

Bohemian Symphony Orchestra Prague si připsal na konto nespočet úspěchů, například několik evropských turné s rockovými legendami kapel Deep Purple, Nazareth, Europe, Alice Cooper, Toto, Survivor, Foreigner, Journey, Bonnie Tyler, Uriah Heep a dalšími. Pochlubit se může také spoluprací na projektech se švédskou kapelou Sabaton, britskou kapelou Kosheen, 2Cellos, slavným španělským operním pěvcem José Carrerasem nebo vokální skupinou The Tenors. Seznam hvězdných jmen, která měla s pražským orchestrem co dočinění, je skutečně obsáhlý. Za zmínku stojí například také houslistka Vanessa Mae, zpěvačka Sarah Brightman či trojnásobný držitel Grammy Michael Bublé.

Kde: Kostel sv. Salvátora, Salvátorská 1, Praha

SMS Ticket