Návrat ke kruhu - Ondřej Smeykal, Ivo Hucl a Pjér la Šé´z

15.12.2022, 19:00 – 23:59

Meditativní slunovratová pouť zahradou zvuků, slov a rytmů, navzdory ničivým tónům současnosti.

Cena vstupenky: 350 Kč

Ondřej Smeykal – didgeridoo, gongy
Ivo Hucl – texty
Pjér la Šé´z – kytary, looper 

Ondřej Smeykal (1973) je originální český výtvarník, ale především profesionální hráč
a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo, na které začínal jako samouk
v dnes již legendární skupině Wooden Toys s Ianem Woodem. Od té doby stačil hru na tento nástroj dovézt k mistrovství, které je oceňováno po celém světě a to včetně kolébky tohoto „magického“ aboriginského nástroje - Austrálii. Často je zván ke spolupráci významnými českými i zahraničními hudebníky. Spolupracoval například s Monikou Načevou, Pavlem Fajtem, Petrem Niklem, Milošem Dvořáčkem, Jaroslavem Duškem, Milanem Caisem
a mnoha dalšími.

Ivo Hucl (1961) je rozkročený muž mnoha profesí. Pod jeho taktovkou vzniká mnoho rozmanité kultury, sahající od provozování Bezejmenné čajovny přes spolupráci s japonskými a vůbec východními osobnostmi výtvarného umění, filmu, poesie, až po jeho vlastní literární práci. A zatímco se široce chápe své společenské angažovanosti, své texty svírá, ořezává;
věty a slova odděluje až na dřeň, nechávajíc z ní vykvést cosi, co číhá za samotnými slovy.
Dosud vydal 6 knih, většinou básnických sbírek. Je držitelem několika literárních cen, v roce 2021 obdržel Uměleckou cenu města Plzně.

Pjér la Šé´z (1963) je aktivním hudebníkem – hraje na kytaru a baskytaru, zpívá, skládá hudbu i texty. Žánrově se jeho hudba pohybuje od psychedelického bluegrassu až po improvizované artrockové plochy, při nichž hojně využívá looper. Díky jeho takřka zlidovělým mnohavrstevným vystoupením s Jaroslavem Duškem - Dohody či Vizity, jej není nutno nějak představovat. Ani jeho psychoterapeutickou praxi či jungiánské sympatie. Vystupuje s hudebními skupinami Rakousko-Uhersko či Dopyjem a pudem.
Je autorem několika knih; pravidelně spolupracuje s „filmem“ a Českou televizí, zejména v relacích s psychologickými tématy.