Klášterecké hudební prameny slaví 20 let

9.7.2024 – 14.7.2024, 23:59

Již podvacáté se na Zámku v Klášterci nad Ohří rozezní tóny vážné hudby. Než si představíme jednotlivé interprety jubilejního ročníku hudebního festivalu, pojďme si připomenout partnery, bez kterých by se festival nemohl uskutečnit – Město Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj v rámci projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, společnosti ZF electronics a Toyoda Gosei a Skupina ČEZ.

Letošní ročník festivalu zahájí a také ukončí mladí hudebníci Ve velkém renesančním sále zámku proběhne zahajovací koncert PROLOG FESTIVALU v úterý 9. července. Představí se Kvarteto V4 ve složení – Tomáš Krejbich, Daniel Rumler, Miranda Liu a Bartosz Koziak.

V dalších dnech se postupně představí na nádvoří zámku hvězdy hudebního nebe – ve středu 10. 7. GABRIELA BEŇAČKOVÁ, a o den později, 11. 7. EVA URBANOVÁ.

SLAVNOSTNÍ KONCERT KE 20. VÝROČÍ se uskuteční v pátek 12. července a v jeho průběhu se představí interpreti z let minulých – Lubomír Brabec, Karel Untermüller, Ladislav Horák, Filip Bandžak, Lucie Karlová či Žaneta Pelcová. To vše za doprovodu VIRTUOSI PRAGENSES CHAMBRE ORCHESTRA.

Již tradiční součástí festivalu bývají hudebně-dramatická představení. To letošní se jmenuje VIVALDI V GALA ANEB ČTVERO ROČNÍCH DOB. Na nádvoří zámku se tóny nejznámějších skladeb italského mistra rozezní v sobotu 13. července.

Letošní Prameny ukončí koncert účastníků houslových kurzů uměleckého ředitele festivalu Jaroslava Svěceného MLÁDÍ NA PÓDIU. Koncert se uskuteční v neděli 14. července od 14 hodin ve velkém renesančním sále zámku.

Vstupenky můžete zakoupit on-line na adrese zamek.klasterec.cz nebo přímo na pokladně Zámku v Klášterci nad Ohří.