Přednáška na téma: Setkání s ponížením jako vnitřním zraněním - Dům Chopin

29.5.2024, 16:00 – 17:30

Víte, jaké vnitřní zranění vás ovlivňuje nejvíce? Je to odmítnutí, opuštění, ponížení, zrada nebo křivda?  Tématem přednášky jsou naše vnitřní zranění, která vznikají v našem útlém dětství, a pokud je neodhalíme, tak nám brání být sami sebou.

Cena vstupenky: 120 Kč
Přednáška na téma: Setkání s ponížením jako vnitřním zraněním - Dům Chopin
  • Adresa:
    Mariánské Lázně

Pokud si to dovolíme, můžeme více poznat sami sebe a zjistit jakou masku nám naše zranění nasazuje. Podle těchto masek pak používáme různé strategie ega, jak se vyhnout neúčinně bolesti. Jsme přesvědčeni, že tyto strategie nás chrání, přitom nás limitují. Jedná se o celoživotní práci kanadské psychoanalytičky Lise Bourbeau, která definovala 5 zranění: odmítnutí, opuštění, ponížení, zradu a křivdu. Navázala tak na myšlenku Sigmunda Freuda, že naše emoční a duševní prožívání souvisí se vzhledem našeho fyzického těla, s jeho dynamikou, svalovým tonusem apod. A ne jenom to, dlouhodobě používaná jedna strategie ega nás vede k určitým nemocem a chronickým potížím. Pokud omezíme tuto strategii, můžeme dospět k lepšímu zdravotnímu stavu nebo se dokonce uzdravit.

Na přednášce se dozvíte, jak vznikají a prohlubují se jednotlivá zranění. Jaké jsou jejich masky, jak podle tvaru těla a jeho dynamiky poznat naše dominantní zranění. Jaké myšlenky živí jednotlivá zranění a jaké nemoci si přitahují. Můžete lépe pochopit, jak přitahujete lidi a situace do svého života. Můžete se podívat z nového úhlu pohledu na svoje vztahy včetně vztahu k sobě sama, protože u nás to všechno začíná. Můžete v sobě najít skrze poznání našich zranění více pochopení pro své okolí i sebe sama. Můžete si umožnit posvítit si na své omezující strategie a začít tak volněji dýchat. 

Lektorka: Ing. Kristína Trollerová