Výstava a online aukce špičkových uměleckých děl v Galerii KODL

4.3.2024 – 24.3.2024, 23:59

Obdivovatelům výtvarného umění je určena výstava a online aukce, která probíhá od 4. do 24. března na portálu Artslimit.com. Obrazy jsou po celou dobu vystaveny v prostorách Galerie KODL. Představuje se vybraná kolekce děl od 19. století po současnost.

Široce je prezentována malba s přesahy do 19. století. Představí se i díla tzv. českého Pařížana Alfonse Muchy. S Paříží byl spjat i Viktor Stretti, jenž se do města umění často navracel. Nechybí též tvorba jednoho z nejžádanějšího krajinářů Václava Radimského prokazující autorovo hluboké zakotvení v tradici francouzského impresionismu. 

Kunsthistoricky i sběratelsky významnými jmény je prezentována také česká moderna – Václav Špála, Emil Filla, Josef Šíma či Jan Zrzavý. Z umění druhé poloviny 20. století se zde setkáte s osobnostmi jako třeba Vlastimil Beneš, Ota Janeček, Adriena Šimotová, Josef Liesler nebo Jitka a Květa Válovy.

V zajímavém výběru nezaostává ani současná výtvarná scéna. Z ateliéru Theodora Pištěka, jednoho z nejvyhledávanějších českých výtvarníků, naleznete jeho raritní plátno s názvem Toaleta. Dále se budou dražit díla Jiřího Davida, Michaela Rittsteina, Jiřího Petrboka nebo Jana Pištěka. 

Pozoruhodným zpestřením je také vybraná kolekce ikonických vintage kabelek Hermès, Chanel a Dior, exkluzivních hodinek značky Rolex a sady luxusních příborů MOOD firmy Christofle navržené Karlem Lagerfeldem. Z důvodu vysoké poptávky se tyto nadčasové předměty staly vyhledávanými sběratelskými kousky a výhodnou investicí. 

Podrobnosti a termíny komentovaných prohlídek naleznete na www.artslimit.com

Foto: Václav Špála: Zátiší s jablky (úvodní foto), Karel Černý: Jihočeská krajina, Václav Radimský: Říční krajina, Jan Zrzavý: Lodi v zálivu, Vlastimil Beneš: Stromy na podzim, Jan Pištěk: Vertigo 9, Michael Rittstein: Krajina, Olbram Zoubek: Hygie II, Hermés: Birkin 35, Hodinky Rolex