Smetanový březen na Zámku Loučeň

2.3.2024 – 24.3.2024, 23:59

Během března se na zámku konají speciální prohlídky při příležitosti 200. výročí narození Bedřicha Smetany. Poznejte Smetanu jako gentlemana, umělce i milovníka přírody na prohlídkách s kostýmovaným průvodcem.

Smetana a Zámek Loučeň

Rodina Thurn-Taxisů byla Bedřichovi přáteli, ale i mecenáši. Jeho největší příznivce, milovník hudby Alexandr Thurn-Taxis, dostal od Bedřicha Smetany v roce 1881 dvě dueta "Z domoviny". Smetana navštěvoval zámek a společně zde hráli v hudebním salonu našeho zámku. Dochované klavírní křídlo tak zažilo i koncerty jednoho z nejvýznamějších českých skladatelů. 

Poznejte Bedřicha Smetanu

Během března na vás na našem zámku čekají speciální prohlídky, přibližující život velkého hudebníka. V doprovodu kostýmovaného průvodce navštívíte společenské komnaty, kde Smetana hrával, večeřel i konverzoval. Seznámíte se s místy, které měl na tehdejším panství Smetana nejraději a poznáte díla, která zde tvořil. 

Při prohlídkách zazní také několik ukázek ze Smetanovy tvorby v podání našich průvodců. Prohlídky jsou určeny nejen dospělým, ale také zvídavým dětem, které se chtějí poznat významného českého skladatele.

Smetanový březen na Zámku Loučeň trvá od 2. do 24. března a to vždy o víkendech. Tyto speciální prohlídky probíhají 3x denně. 

Na prohlídky platí běžné vstupné.