Sematary and The Haunted Mound v Praze - MeetFactory

17.6.2024, 20:00 – 22:00

Na křižovatce několika scén i subkultur. Americký undergroundový rapper Sematary míchá temný trap, black metal i emo witch house. Po společné americké tour se Suicideboys se s kolektivem The Haunted Mound vrací v červnu do Evropy.

Cena vstupenky: 490 Kč

V první kapele hrál Zane Steckler aka Sematary už ve svých jedenácti. Skrze alba Chief Keefa anebo Salem začal pomalu hledat vlastní zvuk, a když v patnácti viděl koncert Yung Leana, rozhodl se sám začít rapovat. Po dokončení střední školy založil kolektiv The Haunted Mound.

Jeho vizí bylo spojovat umělce s podobným vkusem. Těm pak sám produkoval tvorbu a tvořil silnou vizuální identitu, která se opírá o obskurní memy i estetiku true religion. Nedávno dokonce label přestěhoval do společného domu, který pojmenoval Butcher House. Příhodné vzhledem k tomu, že zde dříve opravdu pracovali řezníci.

Na letošek chystá společný track s Chief Keefem i EP King of the Graveyard složené výhradně z blackmetalových samplů. První singl Wendigo napovídá, že nás čeká ještě masivnější koncert, než když Sematary loni vyprodal klub Fuchs2.