Fvck_Kvlt a Dušan Vlk v Paláci Akropolis

1.3.2024, 19:30 – 21:30

První březnový večer Prahu rozpulzují dvě přední jména slovenského alternativního rapu. V Paláci Akropolis premiérově vystoupí Fvck_Kvlt a Dušan Vlk.

Cena vstupenky: 330-390 Kč
Fvck_Kvlt
„Boh stojí pri nás podvratných,“ vzkazuje Fvk_Kvlt na svém loňském albu Cigán, kterou magazín Full Moon vyhlásil jako desku roku. Denis Bango patří k nejvýraznějším osobnostem slovenské alternativní hudby. Jeho osobitá kombinace punku a rapu je plná motivů úzkosti a hledání východisek. Hudbou komentuje společenské dění ve své rodní zemi, kterou napříč svými nahrávkami označuje i jako Skurvensko. Ve velkém sále Paláce Akropolis vystoupí vůbec poprvé.
 
Dušan Vlk 
„Vonku je vojna a ty sa ma pýtaš, kde som bol?“ rapuje Dušan Vlk na aktuální desce Babie leto v podzemí. Na syrové novince se věnuje tématům deprese, drogových večírků i kapitalismu. Českému publiku se Vlk společně se svou crew, kterou tvoří Temný Rudo a DJ David San, představil třeba na festivalu Beseda. Jejich tvorba vyniká téměř punkovou energií, která nejlíp vyniká naživo.
Akce se uskuteční ve spolupráci s Akropolis Underground. Za dramaturgií série Pulz v Paláci Akropolis stojí hudební publicista a moderátor Radia 1 Vojtěch Tkáč.