Archeologické poznání doby velkého stěhování národů ve východních Čechách

28.2.2024, 9:00 – 10:00

Období velkého stěhování národů představuje důležitý mezník evropských dějin, tvoří pomyslné rozhraní mezi pozdní antikou a raným středověkem. Jak vypadala situace v 5. a 6. století na území východních Čech? Stál tento region stranou velkých dějin? Nejen tyto otázky budou předmětem přednášky. (Jan Jílek)

Cena vstupenky: 50 Kč

Zajímáte se o svět kolem sebe a chcete se dozvědět víc o historii, umění přírodovědě, architektuře nebo o práci muzejníků? Považujete se za aktivního seniora nebo seniorku? Právě pro vás připravilo Východočeské muzeum v Pardubicích speciální program Muzejní akademie.

Vždy ve středu od 9 hodin, většinou jednou za 14 dní . Kurz plný přednášek, komentovaných prohlídek a procházek se koná v přednáškovém sále na Zámku Pardubice, v jeho okolí nebo v muzejním depozitáři v Ohrazenicích.

Permanentka na celý program stojí 500 Kč (22 akcí) - VYPRODÁNA. Aktuálně je možné vybrat si jen některá témata z nabídky a platit za každou akci zvlášť (komentované prohlídky 100 Kč, přednášky 50 Kč).
V případě zájmu o účast nás kontaktujte na e-mailu [email protected] nebo na telefonním čísle 607 034 110.

OD 2024 NOVĚ I ODPOLEDNÍ PROGRAM

Pro velký zájem přidáváme odpolední variantu našeho oblíbeného programu Muzejní akademie! Vždy ve středu od 15 hodin, většinou jednou za 14 dní.
Permanentka na odpolední program stojí 300 Kč (13 akcí).
V případě zájmu o účast nás kontaktujte na e-mailu [email protected] nebo na telefonním čísle 607 034 110.