Manželství v kostce - Valašské národní divadlo

Píše se rok 1987. Léto. Jez na Berounce. Mladý Emil alias Válec se právě pokusil nebezpečný jez sjet. Udělal se. A vůbec to nevypadalo dobře. 

Manželství v kostce - Valašské národní divadlo
  • Adresa:
    Vsetínská 46,
    Karolinka, 756 05

Naštěstí ho mladá Marcela alias Borůvka zachránila. Vytáhla ho za pádlo. A když tak seděli po prožitém nebezpečí v letní podvečer na břehu Berounky, a hlasitě oddychovali, zamilovali se. To byl začátek jejich dlouhé cesty. Začátek manželství, které pak trvalo sto let.

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava?

Manželství v kostce je skvělou příležitostí pro komediální talent dvou skvělých herců Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila. Oba hrají dvacetileté, když se seznámili na břehu Berounky i sto dvacetileté, když přemýšlejí na lavičce v Beskydech, proč se jim vlastně nepovedlo zakroutit tomu druhému krkem.

Přijďte se podívat, jak proběhl jejich vztah, zcela jistě v něm objevíte vlastní zážitky a zkušenosti. Ty vtipné i ty supertemné.

Premiéra nové divadelní komedie proběhne v Divadle Bolka Polívky ve čtvrtek 27. dubna 2017, repríza 14. června tamtéž.

Délka představení je přibližně devadesát minut.

Režie : Luboš Balák

Asistentka režie : Adéla Vondráková

Kostýmy : Kateřina Kumhalová

  • PREMIÉRA 27. dubna 2017 v 19h Divadlo Bolka Polívky Brno
  • REPRÍZY 14. a 26. června 2017 od 19h Divadlo Bolka Polívky Brno