Divadlo Palace uvede představení Listopad v Lanškrouně

Komedie jednoho z nejlepších současných amerických autorů Davida Mameta vás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu. Představení je součástí divadelního abonmá JARO 2024.

Cena vstupenky: 520-570 Kč
Divadlo Palace uvede představení Listopad v Lanškrouně
  • Adresa:
    Nádražní 335
    Lanškroun, 563 01

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule?

Tato komedie jednoho z nejlepších současných amerických autorů Davida Mameta (autor scénáře k filmům Vrtěti psem a Hannibal) vás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení velmi nízké.

Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přichází zástupce svazu chovatelů krocanů, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.

Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme.

V roce 2014 získala komedie Listopad cenu „Komedie diváků“ na jediném festivalu divadelních komedií v ČR – Grand Festivalu Smíchu v Pardubicích. Michal Dlouhý získal tamtéž cenu za nejlepší mužský herecký výkon. Obnovená premiéra v Divadle Palace: 21. 10. 2022

Hrají
Charles Smith, muž v obleku – Michal Dlouhý
Archer Brown, muž v obleku – Jiří Hána
Obchodní zástupce Národního svazu chovatelů krocanů a výrobců vedlejších produktů z krocana, muž v obleku – Jan Szymik
Clarice Bernsteinová, lesba – Lenka Zbranková
Dwight Grackle, indián – Zdeněk Vencl

Režie
Petr Svojtka