Dan Bárta & Illustratosphere - Lidový dům Karlovy Vary

Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar.

Cena vstupenky: 490-650 Kč
Dan Bárta & Illustratosphere - Lidový dům Karlovy Vary
  • Adresa:
    Školní 358/7
    Karlovy Vary 360 17
Stal se také neodmyslitelnou součástí kultovních J.A.R.. Jeho široký hudební rozhled získal uplatnění od roztančených Sexy Dancers přes populární písně z filmů (mj. Snowboarďáci, Rafťáci, Horem pádem) až k jazzu spojenému např. s triem Roberta Balzara. Svou výraznou stopu zanechal v řadě dalších domácích hudebních projektů a vystupoval i s veličinami světového hudebního nebe (např. s fenomenálním zpěvákem Bobby McFerrinem nebo se Stingovým dvorním kytaristou Dominicem Millerem).
V roce 2000 Dan Bárta překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou vydal dosud pět řadových alb a jedno živé dvojalbum. Koncertní turné je věnováno především návratu ke skladbám z prvních dvou desek (eponymnímu debutu a Entropicture), které znovu vycházejí v remasterované reedici (a vůbec poprvé i na vinylu). Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, texty pohrávající si s půvabem češtiny a prvotřídní hudebníci - to vše dává vzniknout písním vzlétajícím nad standard populární hudby.
Dan Bárta & Illustratosphere okouzlují posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již více než dvacet let!
Kapela:
Dan Bárta - zpěv
Filip Jelínek - klávesy
Miroslav Chyška - kytary
Robert Balzar - kontrabas, baskytara
Martin Valihora - bicí