Tubular Bells 50th Anniversary míří do Prahy

28.2.2024, 20:00 – 21:00

Koncertní show Tubular Bells 50th Anniversary míří do Evropy a nemine Prahu! Na oslavu 50. výročí od vydání zazní v O2 universum dne 28. února 2024 pod taktovkou Robina Smitha ikonická skladba Mika Oldfielda – Tubular Bells. 

Cena vstupenky: 790-3990 Kč

Součástí koncertní show Tubular Bells 50th Anniversary budou i další skladby Mikea Oldfielda jako je Moonlight Shadow, Summit Day, Family Man a Ommadawn.

Nejprodávanější instrumentální album všech dob Tubular Bells poprvé vyšlo jako debut tehdy začínajícího Mikea Oldfielda dne 25. května 1973. Složil ho dva roky dříve a všechny nástroje si na něj nahrál sám osobně. Světovou popularitu si album Tubular Bells získalo také díky filmu Vymítač ďábla (The Exorcist), ve kterém byla použita první část tohoto alba. Jen ve Velké Británii se alba prodalo téměř 3 miliony.

Mike Oldfield je britský skladatel, multiinstrumentalista a hudební vizionář, který položil základy světové elektronické hudby. Jako skladatel a producent se proslavil právě svým debutovým studiovým albem Tubular Bells, které ocenila kritika a posluchači si jej doslova zamilovali. Ačkoli je Oldfield primárně kytarista, hraje na řadu dalších nástrojů jako jsou klávesy nebo perkuse včetně tubular bells, tedy 12 chromových tubových zvonů, jejichž monumentální zvuk dodal albu jedinečný zvuk. Během své kariéry se Mike Oldfield vydal napříč mnoha hudebními styly a žánry od progresivního rocku k world music, folku, a především elektronické, ambient a new age hudbě.

Dirigent a skladatel Robin Smith, který koncertní show Tubular Bells 50th Anniversary diriguje, je nadšený, že pod jeho taktovkou zazní dílo, které miluje od roku 1973, kdy jej slyšel poprvé. Spolupracoval s Mikem Oldfieldem na Tubular Bells 2 a 3, včetně živých vystoupení na Edinburgh Castle, Horseguards Parade v Londýně, The Millennium Bell v Berlíně nebo 2012 v Londýně.