Tipy na výlet - Galerie 4 – galerie fotografie - Západní Čechy

19.2.2023 – 19.2.2024, 23:59

Galerie 4 – galerie fotografie je nejstarší fotografickou galerií v České republice. Byla otevřena v roce 1985 pod OKS Cheb, od roku 2015 se nachází na nové adrese, v klidné historické části města Chebu, na Františkánském náměstí 1. Další tipy na výlet.

Představuje špičkové české i zahraniční autory. Spolupracuje na zahraničních kulturních projektech. Školám, skupinám i jednotlivcům nabízí komentované prohlídky, animační programy, účast na workshopech a tvůrčích dílnách. Pro veřejnost pořádá kulturní a vzdělávací pořady. 20 let organizovala a pořádala open air přehlídku Chebské dvorky, je autorem této kulturní akce.  Součástí galerie je Klub G4. Výstavy v klubu prezentují převážně regionální autory z řad talentovaných amatérů, mimořádně zahraniční i české profesionální autory. Návštěvník má možnost připojení na wifi, má k dispozici publikace a časopisy s odbornou i volnočasovou literaturou, společenské stolní hry a výtvarné pomůcky. Součástí je bar s možností občerstvení. Při příznivém počasí lze posedět venku u kávy či osvěžujícího nápoje s výhledem na historické památky města.

Galerie 4 má otevřeno úterý až neděle od 10:00 do 17:30 říjen – březen a do 18:00 duben – září, zavřena je ve státní svátky a během instalací výstav ve 3. a 4. NP. Možnost vstupu hodinu před zavírací dobou.  Vernisáže se konají obvykle v pátek od 18:00.

Podrobné informace o aktuálním programu naleznete na webových stránkách nebo na sociální síti Facebook: https://www.facebook.com/G4Cheb