Komentované prohlídky Štramberka

1.3.2023, 14:00 – 30.11.2023, 18:00

Projděte se s námi Štramberkem a seznamte se s jeho přírodními poklady!

Muzeum Šipka realizuje 2 typy komentovaných prohlídek:
Kratší (90 minut)
Delší (2,5 - 3 hodiny)
Prohlídky probíhají venku, v případě špatného počasí se prohlídky ruší. Exkurze lze individuálně přizpůsobit potřebám skupiny.

Počet účastníků
minimálně 10 osob, maximálně 30 osob
Rezervace komentované prohlídky - na termínu a formě prohlídky je nutno se předem domluvit.
email: [email protected] , telefon: 553 034 519

 

ŠTRAMBERK V KOSTCE - kratší prohlídka Štramberka (90 minut)

Komentovaná prohlídka města Štramberk vás seznámí se zajímavostmi z oblasti archeologie, geologie, paleontologie a historie. Navštívíte Muzeum Šipka, náměstí, Skálu Rudý a Zámecký vrch, kde můžete individuálně navštívit věž Trúba. Prohlídku lze přizpůsobit a individuálně pozměnit (pokud jste již některé plánované místo navštívili v minulosti).

Cena programu pro ZŠ: 50 Kč/dítě – včetně vstupu do muzea Šipka, pedagogický doprovod zdarma (vstupné na věž Trúba a do dalších institucí není zahrnuto v ceně)
Cena programu pro individuální skupiny: 100 Kč/osoba - včetně vstupu do Muzea Šipka (vstupné na věž Trúba a do dalších institucí není zahrnuto v ceně)

Místo začátku a konce programu: Sraz v budově Muzea Šipka (Zauličí 456, 742 66 Štramberk) 
Požadavky na účastníky: vhodná obuv (terén může být kluzký)

ŠTRAMBERSKÁ TÚRA - delší prohlídka Štramberka (2,5 - 3 hodiny)

Chystáte se na v ýlet do Štramberka a nevíte kam všude byste mohli zajít a co všechno navštívit? Rádi byste se seznámili se zajímavostmi z oblasti archeologie, geologie, paleontologie a historie? Pokud ano, rezervujte si komentovanou terénní prohlídku, při které navštívíte Muzeum Šipka, jeskyni Šipka, projdete se po Kotouči, kde se vám naskytnou malebné výhledy na celé městečko, prohlédnete si náměstí, Skálu Rudý a Zámecký vrch, kde můžete popř. individuálně navštívit věž Trúba.

Program lze přizpůsobit a individuálně pozměnit. Na přání lze nahlédnout na Horní Kamenárku nebo se zastavit na Váňově kameni, stejně místo ukončení prohlídky lze domluvit.

Cena programu: 200 Kč/osoba - včetně vstupu do Muzea Šipka (vstupné na věž Trúba a do dalších institucí není zahrnuto v ceně).

V případě zájmu ze strany škol, táborů apod. nás kontaktujte. 
Místo začátku a konce programu: sraz v budově Muzea Šipka (Zauličí 456, 742 66 Štramberk) 
Požadavky na účastníky: Vhodná turistická obuv a oblečení (terén může být kluzký), pití, popř. svačina, pláštěnka/deštník (pro případ náhlé přeháňky; v případě špatného počasí se exkurze nekoná).

ZA TAJEMSTVÍM KOTOUČE - kratší prohlídka kopce Kotouč (90 minut)

Geologicko-archeologická terénní exkurze na kopec Kotouč zaměřená na archeologické nálezy z jeskyně Šipka, Neandrtálce, hradisko z doby bronzové, geologickou minulost Štramberka a přírodu.

Cena exkurze: 100 Kč/osoba - včetně vstupu do Muzea Šipka (vstupné na věž Trúba a do dalších institucí není zahrnuto v ceně)

Místo začátku a konce exkurze: program začíná a končí před vstupem do Národního sadu 
Požadavky na účastníky: Vhodná obuv (terén může být kluzký)