Výstava berounského fotografa Jana Šroubka - Všude žijí lidé

9.1.2023 – 29.3.2023, 23:59

Jan Šroubek (1958) je berounský fotograf, jehož hlavním tématem je žánrová fotografie a reportáž, fotografuje zejména lidi v nejrůznějším prostředí, zachycuje každodenní život v rozličných zemích světa.

Cena vstupenky: zdarma Kč

Rovněž se věnuje fotografování portrétu a aktu. Své fotografie vystavoval na více než šedesáti samostatných či kolektivních výstavách např. v Paříži, Praze, Berouně, Archangelsku (Rusko), Stěpanakertu (Náhorní Karabach), Vinkovci (Chorvatsko), Svitavách, Mariánských Lázních, Jevanech, na hradě Křivoklátě... Je členem volného sdružení fotografů Berounští fotorici. Společně s Janem Velíškem vydal v roce 2002 knihu fotografií a textů Znám tě málo a v roce 2012 Malé hejno bílých vran. V roce 2005 s Jiřím Semrádem publikaci Obrazy a příběhy a v roce 2008 představil fotografický projekt Homo Berounensis, který měl za cíl představit známé i méně známé osobnosti z Berouna a okolí a jehož součástí je i stejnojmenná kniha portrétních fotografií. Mimo to se podílel na vydání dalších fotografických publikací, jako např. Třetí koaliční válka 1805, kde byly použity jeho snímky z rekonstrukcí bitvy u Slavkova, jeho fotografie najdete v monografii Pavla Bobka, v knize Ivy Hüttnerové nebo ve fotografických knížkách o Gruzii, Náhorním Karabachu a Uzbekistánu a jiných. Čas od času se jeho fotoreportáž objeví v časopise pivovaru Bernard Vlastní cestou.

Výstava s názvem Všude žijí lidé představuje jeho žánrovou a dokumentární tvorbu. Jsou zde zastoupeny snímky z jeho cest do méně navštěvovaných koutů světa, ať už je to Archangelská oblast v Rusku, Gruzie, Náhorní Karabach, Arménie, Uzbekistán či třeba rómské osady na Slovensku, ale i do turistických destinací jako Srí Lanka, Kuba, Austrálie, Nový Zéland, Argentina, Chille, Zanzibar a další.
www.fotosroubek.com 

Výstava začíná 9. 1. a potrvá do 29. 3. Je otevřena pondělí, středa 8-17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek 8-14 hodin.

KDE: Galerie na Radnici, Masarykovo náměstí 128, Rožnov pod Radhoštěm