Užijte si koncerty festivalu Za poklady Broumovska

25. květen 2024, 21:27
Užijte si koncerty festivalu Za poklady Broumovska

Jedinečná atmosféra doprovází koncerty festivalu (nejen) klasické hudby Za poklady Broumovska. Ten každé léto otevírá brány unikátní skupiny broumov­ských kostelů, které rozeznívá podvečerními koncerty renomovaných umělců. Vstupné na vybrané koncerty je dobrovolné a výtěžkem ze vstupného přispívá festival na záchranu kostelů na Broumovsku.

Letošní, 19. ročník festivalu odstartoval 1. května a potrvá až do konce srpna. Představí se na něm jak čeští interpreti: Filharmonie Hradec Králové, Czech Accordion Trio, klavíristé Ivo Kahánek, Miroslav Sekera a Marek Kozák, sopranistka Simona Houda Šaturová, varhanice Daniela Hřebíčková, hornisté Zuzana Rzounková a Jan Vobořil, nebo Jihočeská komorní filharmonie pod vedením Vojtěcha Spurného, tak i zahraniční umělci – rezidenční klavírista festivalu Matthias Kirschnereit, finští umělci - flétnistka Päivi Väisänen a klavírista Jari Tyni, polské dechové kvinteto Cracow Quintet, hornisté Luca Benucci (Itálie), Ricardo Matosinhos (Portugalsko) nebo polský dirigent Jan Miłosz Zarzycki.

Doprovodným programem festivalu bude 15. června koncert The Blues Brothers se sólisty amerického sboru The Jeremy Winston Chorale a českými jazzmany The Loop Jazz Orchestra nebo magický hudebně-divadelní recitál Malý princ, kterého 26. července v zahradách broumovského kláštera ztvární herec Jan Cina. Vstupenky na oba koncerty je možné zakoupit na www.zapoklady.cz.