Originální song oslavuje 15. výročí Sázavafestu

19. květen 2015, 13:45
Originální song oslavuje 15. výročí Sázavafestu

Michal Malátný, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Tomáš Hájíček (Krucipüsk), Support Lesbiens, Sto zvířat, Elis, Lukáš Pavlásek,  Michael Ví (J.A.R.), Vincent Richards (Švihadlo), Gabriela Urbánková (Glanc), Tomáš Fröde (Imodium), Bořek Slezáček, Genny Ciatti – to jsou jména, která se svým hlasem ujala nové pecky vzdávající hold 15 letům života jednomu z našich předních festivalů - SÁZAVAFEST. Slovem festivalu popřála Jarmila Chromíková a hudbou okrášlil Zdeněk Beran.

Nebývá zvykem v naší kotlině oslavit vyročí trvání festivalu písní a ke všemu v tak hvězdném obsazení. Pavel Kloupar zakladatel Sázavafestu a pořadatel festivalu Xanadu Catering – se rozhodli překvapit jeho příznivce a nadělit nejen jim, ale i budoucím návštěvíkům festivalu píseň, která vypovídá o historii, atmosféře i pestrosti festivalu: „Oslovili jsme všechny zásadní interprety, kteří se festivalem prolínají, nebyla to snadná komunikace, ale s výsledkem jsme moc spokojeni! Natáčení bylo plný pohodyr. Jinými slovy… buďte nám věrný a přijeďte si užít hudební a pivní lázeň“.

Sázava KLAN - Nad Sázavou

Píseň vyšla z dílny kapely Glanc, která několikrát na festivalu vystupovala stejně jako výše zmínění umělci. Její kapelník a kytarista Zdeněk Beran – autor hudby – zvolil příjemný pop-funk-rockový žánr a ke svému dílu podotýka: „Oslovení Pavlem Klouparem a pořadatelem festivalu Xanadu Catering a následné svěření důvěry k hudební realizaci písně mě velmi polichotilo a potěšilo. Možnost spolupráce   s tolika šikovnými umělci bylo hozenou rukavicí, kterou zkrátka nešlo nezvednout :-). Věřím, že se nám společně podařilo zhostit se této výzvy se ctí a že se bude píseň fanouškům líbit!

Píseň otextovala Jarmila Chromíková (klávesistka a textařka Glancu), která se Sázavafestem žije témeř od samého začátku. „Byla jsem velmi poctěna Pavlovou nabídkou, abych napsala text. K festivalu mám opravdu osobní vztah, neboť kromě účinkování na pódiu jsem zažila mnohé i v organizační oblasti. To vše jsem se pokusila vetknout do slov a trefně vložit do úst vynikajícím interpretům. Ze spolupráce se všemi jsem nadšená a věřím, že z písně čiší, že festival máme prostě rádi“, dodává Jarmila.

Aby píseň potěšila také oko, nesmí chybět také klip a making of. O filmařskou část se postarala agentura Popojedem v čele s Jankem Cingrošem. Píseň byla smíchána ve studiu Faust za odborné spolupráce Dereka Saxenmeyera. Klip odvysílalo TV Óčko v premiéře v pátek 15.5. 2015 v 17.15 hodin.

Letošní Sázavafest proběhne opět v malebném zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou ve dnech 30.7. – 1.8. Těšit se můžete na hudební skvosty Alphaville (N), Kosheen (VB) Xindl X , Mig 21, Ewu Farnou, Tomáš Kluse, Kamila Střihavku, Voxela, Wohnout, Support Lesbiens, Tata bojs, Michala Hrůzu, Sto zvířat a ve stínu trocha čtení Michala Wievegha, Na stojáka Lukáše Pavláska a mnoho dalších… 3 dny, 4 scény.

Pořadatelé festivalu by rovněž rádi vyjádřili uctivé poděkování všem umělcům, kteří se na písni podíleli a svým osobitým rukopisem mu dali tvář. Nelze opomenout také velké poděkování pořadateli festivalu společnosti Xanadu Catering, bez kterého by se projekt nezrealizoval. Sám pan Rudolf Penn, majitel společnosti XANADU-Catering dodává: „Nabídka na pozici pořadatele festivalu byla natolik lákavá, že se nedala odmítnout. Rádi jsme se stali součástí tak proslulého festivalu, jako je SázavaFest. Sestavili jsme tým, který se postará o to, aby festival byl něčím vyjímečný a zajistil návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Celý tým XANADU-Catering se těší na letošní 15. ročník a doufáme, že si ho přijdete užít s námi.“