Giuseppe Verdi: Síla osudu - Metropolitní opera ve Světozoru

9.3.2024, 17:50 – 22:30

Yannick Nézet-Séguin bude řídit orchestr Metropolitní opery ve Verdiho Síle osudu s hvězdnou sopranistkou Lise Davidsen, která v Met po sérii nedávných úspěchů opět debutuje v nové roli, tentokrát jako šlechetná Leonora.

Cena vstupenky: 550 Kč

Nového nastudování Síly osudu po téměř třiceti letech se v Met zhostí režisér Mariusz Treliński, který děj vnímá jako příběh ze současnosti. Po boku Lise Davidsen vystoupí tenorista Brian Jagde jako Don Alvaro, barytonista IgorGolovatěnko jako Don Carlo, mezzosopranistka Jekatěrina Semenčuk v roli Preziosilly, basbarytonista Patrick Carfizzi v roli Bratra Melitoneho a basista Soloman Howard ztvární nejen Leonořina otce, ale také Otce Guardiana.

Předpokládaná délka: 4 hod 22 min (včetně dvou přestávek)

Dirigent: Yannick Nézet-Séguin
Režie: Mariusz Treliński
Scéna: Boris Kudlička
Kostýmy: Moritz Junge
Světelný design: Marc Heinz
Projekce: Bartek Macias
Choreografie: Maćko Prusak

Obsazení:
Lise Davidsen (Leonora), Jekatěrina Semenčuk (Preziosilla), Brian Jagde (Don Alvaro), Igor Golovatěnko (Don Carlo di Vargas), Patrick Carfizzi (Bratr Melitone), Soloman Howard (Markýz z Calatravy / Otec Guardiano)

Předpokládaná délka: 4 hod 22 min (včetně dvou přestávek)

Přenosy z Metropolitní opery v New Yorku přinášejí ty nejslavnější opery s největšími hvězdami operního nebe a s velkolepou a precizní produkcí. Mezi letošními devíti tituly se objeví léty prověřená klasika jako Madam Butterfly, Nabucco nebo Romeo a Julie. Diváci uvidí i trojici úplných premiér Mrtvý muž přichází s hvězdnou Joyce DiDonato, X: Život a doba Malcolma X a Florence v Amazonii.