Gaika + Arleta - MeetFactory

29.2.2024, 20:00 – 22:00

On Drift, Gaika cuts loose. Hudební vizionář, rapper a experimentátor Gaika na své nové desce zkoumá témata lásky, bolesti, brutality i krásy v jejich nejsyrovější podobě, a to skrze metamorfující žánrovou směs post-punku, darkwavu, alt-rocku a grunge s žhnoucím hip-hopovým jádrem. 

Cena vstupenky: 490 Kč

Jeden z nejprogresivnějších hlasů současného britského rapu Gaika Tavares je multidisciplinárním umělcem a aktivistou, který svou tvorbou překlenuje propast mezi uměním a každodenním životem, mezi skutečným světem a jakýmkoli jeho spektakulárním vyobrazením. Po nahrávkách vydaných u Warpu nebo N.A.A.F.I přichází s novým albem Drift, 14 eskapickými skladbami, které reflektují autorovy současné i minulé vlivy; od Prince přes Wu Tang Clan až po Massive Attack; od autorových karibských kořenů až po městskou krajinu jižního Londýna, kde Gaika žije. Drift, na němž se podíleli bbymutha, Yves Tumor, Max Winter, Charlie Stacey, The Narrator i Azekel z Gorillaz, působí nostalgicky a futuristicky zároveň, jeho zvuk je povědomý, ale stejně tak nepopíratelně inovativní. Živě ji představí ve čtvrtek 29. února ve smíchovské továrně.

Večer zahájí Arleta, rapperka a vizuální umělkyně nominovaná na ceny Vinyla i Apollo. Na scénu přináší svou temnou vizi, která dokáže být osobní, sebeterapeutická a zároveň hravá. Jako kontrast ke generickému maskulinnímu rapu do svých textů nezaměnitelným temným projevem vkládá silná současná generační témata a komentuje společenská tabu jako feminismus, sexismus nebo základní morální hodnoty.

Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
590 KČ na místě