Komentovaná prohlídka výstavy Iwan Baan: Prague Diary pro rodiče s dětmi - CAMP

28.5.2023, 10:00 – 11:00

„Nepovažuji se za fotografa architektury,“ říká o sobě Holanďan Iwan Baan, který však v rozporu s tímto tvrzením patří v současné době k nejvyhledávanějším fotografům architektury na světě.

Cena vstupenky: zdarma Kč

Výstava v CAMPu je záznamem jeho putování po „všedních“ momentech letního města, od turisty zaplaveného historického centra po opuštěné břehy vltavské krajiny. Do Prahy totiž nepřijel za architektonickou zakázkou, nýbrž za tím, co považuje za svoji vášeň a hlavní umělecký zájem – za dokumentární fotografií. Je přesvědčený o tom, že „teprve až když nová budova zevšední, stává se skutečně zajímavou“. Pozadím vzniku pražské série a tajemstvím úspěchu Baanovy tvorby (nejen) mezi architekty vás v rámci komentované prohlídky provede spolukurátor výstavy Eugen Liška. V průběhu komentované prohlídky jsou tu pro děti každého věku připravené stavebnice a další aktivity s našimi lektory.

Pokud se účastník s platnou vstupenkou nedostaví nejpozději 5 minut před stanoveným začátkem akce, jeho vstup na akci bude přenechán návštěvníkům bez rezervace.