Výstava Natálie Schmidtová a další naivní umělci v Galerii Václava Chada

24.3.2023, 13:00 – 19.5.2023, 17:00

Díla hned osmi naivních umělců z Česka a Slovenska vystavuje galerie na zámku ve Zlíně. Otevřena je až do 19. května, její dernisáž pak proběhne v rámci Galerijní a muzejní noci. Společně se souběžnou výstavou „Václav Žák – Pábitel“ nabídne 22. dubna také komentovanou prohlídku a 27. dubna komponovaný večer s jejich kurátory.

Cena vstupenky: 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40  Kč

Vhled do výběru z tvorby spontánních autorů – sedmi naivních malířek a malířů a jednoho sochaře, přináší aktuální výstava v Galerii Václava Chada. Společně se zde zlínskému publiku představí Natálie Schmidtová, Marie Janků, Anna Ličková, Ondrej Šteberl, Ludmila Procházková, Marie Kodovská, Štefan Siváň a Jan Hruška.

Svými díly nám naivní malíři poskytují svědectví o sobě, ale i okouzlení ze světa, který je obklopuje. Prostřednictvím této výstavy se mohou návštěvníci přiblížit k alespoň některým nezaměnitelným, výjimečným dílům naivních tvůrců s čistou a otevřenou myslí, vypovídající o jejich přirozeném a pozoruhodném talentu, jenž jim umožnil stát se bezesporu plnohodnotnou součástí naší výtvarné kultury.

Blíže se s prací a osudy jednotlivých autorů mohou zájemci seznámit 22. dubna v 9:30 hodin na komentované prohlídce s kurátorkou výstavy Miroslavou Ptáčkovou a Pavlem Konečným. Komponovaný večer věnovaný této výstavě a zároveň souběžné výstavě „Václav Žák – Pábitel“ se uskuteční 27. dubna v 17:00 hodin. Přednášet budou Pavel Konečný a Zuzana Krišková. Dernisáž výstavy proběhne 19. května v 17:00 hodin jako součást Galerijní a muzejní noci.

Výstava je realizována za podpory Státního fondu kultury ČR, Zlínského kraje a Statutárního města Zlína. Je přístupná v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku od středy do pátku a v sudé neděle, vždy od 13 do 17 hodin. Vstupné na výstavu i komentované prohlídky je ve výši 70 Kč, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory 50 Kč, děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Školní skupiny platí vstupné 40 Kč, pedagogický doprovod je zdarma. Další podrobnosti o zlínském zámku i Galerii Václava Chada najdete na www.zlinskyzamek.cz a www.gvch.cz.