Babyboom - Činoherní klub

20.9.2023, 19:30 – 26.10.2023, 21:30

"Tvůj život se mění právě teď." Tragikomedie z porodnice.

Babyboom - Činoherní klub
  • Adresa:
    Ve Smečkách 26
    Praha 1 11000

Dvacátý pátý prosinec, porodnice, tři páry v očekávání. Emoce by se daly krájet. Jediná zdravotní sestra, která se zdá být o Vánocích na oddělení přítomná, vytváří místo klidu ještě větší chaos. Matky se strachují, těší, fyzicky trpí. Otcové volí vlastní taktiku – někdo panikaří, jiný popíjí, další flegmaticky čeká na “výsledek”. Děti však zmatek a napětí nijak nezajímá a nebojácně se derou na svět. Tedy… skoro všechny.

Co to znamená mít dítě? A co to s sebou přináší? Jak důležitou roli v tom hraje vztah rodičů? A chcete děti vůbec do dnešního světa přivést?

Tragikomedie z porodnice nabízí sondu do prostředí, které by z principu mělo být především radostné a šťastné, ale ne vždycky tomu tak je.

Zuza Ferenczová je slovenská dramatička a scenáristka. Vystudovala divadelní dramaturgii na činoherní a loutkové fakultě VŠMU v Bratislavě. Spolu s Antonem Medowitsem napsala hry REČIČKY a SOLITAIRE.SK, za kterou získali první cenu v soutěži Dráma 2007. Její divadelní hra BABYBOOM byla jedním ze dvou vítězných textů této soutěže v roce 2010.

Hru BABYBOOM v překladu Kateřiny Popiolkové a v režii Ondřeje Sokola uvedeme v české premiéře 9. prosince 2022.

Těšit se můžete na Lucii Žáčkovou, Jana Hájka, Markétu Stehlíkovou, Sandru Černodrinskou, Viktora Zavadila, Romanu Widenkovou a Jakuba Burýška.

www.cinoherniklub.cz

Gábi: Lucie Žáčková
Katka: Sandra Černodrinská
Rybalenka: Romana Widenková
Sestřička Lesana: Markéta Stehlíková
Rosomák: Viktor Zavadil
Štěpka: Jakub Burýšek
Tomas: Jan Hájek

překlad: Kateřina Popiolková
režie: Ondřej Sokol
dramaturgie: Kateřina Popiolková
scéna: Adam Pitra
kostýmy: Katarína Hollá
hudba: Milan Pastyřík