Jedna výstava, tisíce vzpomínek
Technické muzeum Liberec připomíná 70 let od vzniku kdysi mimořádně živého fenoménu píšícího příběhy plné techniky, designu i společenského života.
Slavnostní vernisáž „Tady to žilo“ chystá atmosféru, která naváže na někdejší lesk výstaviště: těšit se můžete na koncert, módní přehlídku i F. Holzmann revival.
Samotná výstava nabídne víc než jen pohled do vitrín. Vedle dobových fotografií, archivních materiálů uvidíte i konkrétní předměty, které byly pýchou své doby – automobily, elektroniku, nábytek či svítidla. Právě tyto exponáty přiblíží atmosféru veletrhů, které do Liberce přiváděly desetitisíce návštěvníků. Byly výkladní skříní tehdejší doby – místem, kde se prezentovaly technologické novinky i životní styl. Nešlo však jen o obchod a technika, módní přehlídky, estrády i koncerty nejpopulárnějších českých hvězd.
A právě výstava „Tady to bylo“, která obsadí celý jeden pavilon, je ideální příležitostí, jak si připomenout dobu, kdy zkratku LVT znal skutečně každý.
Přijďte se podívat, jak to tu kdysi žilo. Možná budete překvapeni, kolik z té (dnes takzvané retro) atmosféry tu stále zůstalo.
V ceně výstavy je vstup do všech ostatních pavilónů Technického muzea Liberec, nezapomeňte s sebou vzít děti, budou spokojené!