Národní muzeum -

  • Adresa:
    Václavské náměstí 68
    Praha 1 115 79

Otevírací doba Národní muzeum - hlavní budova

Hlavní budova Národního muzea je od 8.7.2011 uzavřena z důvodu rekonstrukce. Předpokládaný termín znovuotevření hlavní budovy Národního muzea je rok 2018.

Národní muzeum je nejdůležitější muzejní instituce u nás, jejíž historie se píše od roku 1818. Národní muzeum je tvořeno různými objekty a expozicemi, z nichž nejdůležitější je hlavní a Nová budova Národního muzea. Mezi stálé expozice Národního muzea patří expozice Přírodovědeckého muzea, Historického muzea, Knihovny národního muzea, Náprstkova muzea a Českého muzea hudby.

Vstupné do historické budovy se vzhledem k jejímu uzavření neudává. Stejně tak se v této části Národního muzea nebudou až do jejího otevření konat žádné výstavy.

Doprava do hlavní budovy Národního muzea je nejrychlejší vzhledem k umístění v centru Prahy metrem nebo tramvají. Pro parkování u hlavní budovy Národního muzea lze využít některá placená parkoviště v okolí.

28.10.2018 – 31.1.2019, 23:59
Dvakrát starší než republika je Národní muzeum. 200 let sbírání dokladů o přírodě i lidech. 200 let touhy po poznání.... více