Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Hana Zagorová vystoupí už tuto sobotu na festivalu Okoř se šťávou. Který z jejích textů je pro ni nejdůležitější? A kterou písničku jí napsal Marek Ztracený, Xindl X a Radůza?

31. květen 2018, 11:16
Hana Zagorová vystoupí už tuto sobotu na festivalu Okoř se šťávou. Který z jejích textů je pro ni nejdůležitější? A kterou písničku jí napsal Marek Ztracený, Xindl X a Radůza?

Hana Zagorová,která získala za svou kariéru 9 Zlatých slavíků, prodala přes 10 milionů nosičů ,natočila  40 alb a napsala  85 textů,opět tento rok vystoupí jako hlavní host na festivalu Okoř se šťávou,který se bude konat tuto sobotu 2.6. v areálu podhradí hradu Okoř.Kromě Hany Zagorové vystoupí na festivalu skupina Mirai, Jelen, Rybičky 48, Wohnout a další .

Počátkem 70 let jste vystupovala v divadle Semafor. Jaké máte na tu dobu vzpomínky ?

Bylo to pro mě velmi důležité období ,kde jsem strávila krásne 2 roky. Dělali jsme pod vedením pana Jiřího Suchého, který přepsal a z parodoval  Kytici od K.J.Erbena . Režíroval to Jirka Císler. Bylo to báječný představení a musím říct, že to  v Praze znamenalo hrozně moc. Lidi stály šílený fronty!. Bylo to krásný a ten Semafor- to byla taková prestižní záležitost, protože kdo dostal nabídku od pana Jiřího Suchého, tak si toho strašně moc vážil!! Přesně jako já!
 

Co u Vás převažovalo herectví nebo zpěv? A kdy se to u Vás začalo lámat?

 
Já jsem v divadle nebyla.Já jsem zběhla ke zpěvu už po třetím ročníku na katedře herectví, protože jsem musela školu přerušit vzhledem k nemoci a pak už jsem poslední rok absolvovala ve Státním divadle v Brně,kde jsem dostala báječnou nabídku, ale v té době už jsem bydlela v Praze, věděla jsem, že se budu věnovat hlavně zpěvu. A to se také potvrdilo.
 

Kdy jste začala psát první texty?

 
Asi důležitý a jeden z prvních textů byl Svatý kluk, který vzniknul v  roce 1965 a natočila jsem ho v Ostravě. Nejmenoval se Svatý, ale Svatej kluk byl Richard Kovalčík, který napsal hudbu v Ostravském rozhlase, kde jsem začínala. Já jsem těch textů napsala víc, ale myslím, že jeden z těch zásadních textů byla Hany.
 

Kdy píšete texty  a co k tomu potřebujete?

 
Potřebuji k tomu samozřejmě invenci,nápad a nějakou tu můzu, která v té době, kdy píšu někde lítá, protože já si myslím, že je to určitě jejím dílem. Nepotřebuju žádné prostředí, že bych si řekla -tak a teď tady mám ten koutek ,tohle křeslo .... to ne ne ne.Já sama jsem napsala  asi 80 textů a v podstatě každý ten text jsem napsala na úplně jiném místě.  
 

Je někdo komu ráda píšete texty?

No (smích). Víte, já jsem v tom to trochu sobecká neboť si texty píši hlavně pro sebe.
Od začátku své kariéry. Je pravda, že několik textů jsem napsala pro K.Gotta, E.Pilarovou a S.Hložka. Nejsem profesionál, takže musím říci, že text mi dá docela dost práce a písničky, které si sama otextuji si velice pečlivě vybírám.
 

Váš manžel je operní pěvec. Zazpíváte si někdy dome spolu?

 
Ne nezazpíváme,protože jsme oba tak pracovně vytíženi, že jsme rádi, když si oba vyčistíme uši od hudby (smích).
 

Čím Vás zaujal pan Štefan Margita?

 
Slyšela jsem Štefana Margitu zpívat a zaujal mne jeho zpěv, kde bylo cítit v hlase něco andělského, čímž mne strašně okouzlil. Jeho hlas musí zasáhnout každého a i posluchače, kteří vážné hudbě moc nerozumí.
 

Jezdíte spolu do zahraničí i po České republice?

 
Víte s tím cestováním je to u nás složitější. Já jezdím spíše za ním neb Štefan vystupuje v těch nejlepších operních domech po celém světe od La Scaly v Miláně až po Metropolitní operu v New Yorku. Aktuálně po festivalu Okoř se Šťávou odlétám do San Francisca, kde Štefan, je již 14 dní sám a je velmi netrpělivý až přiletím a poté budeme spolu v San Franciscu skoro 3 týdny. Po příletu ze San Francisca, udělám fotografie na obal svého nového Cd, které jsem minulý týden dotočila a na opravdickou dovolenou, na kterou se moc těšíme, poletíme do španělské Malagy, kde vypneme oba telefony, vykašleme se na celý svět a budeme si snad trochu užívat.
 

S kým jste spolupracovala na svém novém albu?

 
Je úžasné, že mi na album psali písničky zpěváci z Čech (smích). Třeba Marek Ztracený mi napsal 2 krásné písničky a podle jedné písně, která se jmenuje Nemám strach se bude jmenovat i mé nové album.
Radůza mi napsala 2 písničky jednu hezčí než druhou, Xindl X mi napsal písničku,Martin Chodůr,Jirka Březík,Kuba Kubín.Prostě samí bezvadní zpěváčci...
 

Co říkáte na současnou pop-music?Jak se podle Vás liší pop music z minulých let od té současné?

 
Je samořejmě dobře, že se liší. Je to bezvadný. Byla by to strašná škoda, kdyby se nelišila (smích). Mladí lidé mají své bohy, své styly a strašně moc jim fandim. Dělají moc dobrou muziku. A opravdu je zázrak a ten zázrak se děje díky našim písničkám, které se hodně hráli v 70. a 80. letech denně v rádiu. Dnes se to nedá srovnat, nedělají se televizní zábavné pořady, vše se odehrává na sociálních sítích. Je to jiný život než za nás... Ale přeji současným mladým interpretům, aby se jejich písničky hráli v rádiu a aby lidi, kteří jdou na koncerty věděli na co jdou.
 

Letos se po loňském velkém úspěchu vracíte opět na  Okoř, tentokrát na jubilejní dvacátý Okoř. Jak se na něj těšíte a jak se dívate na to, že Vás stále zvou na hudební festivaly?

 
Těším se moc na Okoř!!!! Loni to opravdu bylo skvělé!!!!!!! A co se týče festivalu, je to pro mne obrovská pocta, že mne zvete, je to bezvadný, je to jiný koncert než normální běžný koncert, kterých dělám hrozně moc. Je to zábavný, jsou to jiní lidé a jiné publikum. Hlavně jsem už vůbec netušila, že v této době a ve svém věku budu ještě zpívat.Je to strašně zábavné a strašně, strašně fajn!
 

Chcete vzkázat něco  fanouškům na letošní jubilejní Okoři?

 
Ať si to užijou, dobré pivo, vínečko, počasí a hlavně jako krásný letní den, protože život je hrozně krátký, tak ať si ho opravdu, ale opravdu skvěle všichni užijeme.