Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Zámek v Mníšku navštěvujte po celý rok

14. květen 2015, 12:07
Zámek v Mníšku navštěvujte po celý rok

Zámek Mníšek pod Brdy je obklopen přírodou a zároveň téměř na dohled od Prahy. Vznikl ve 2. polovině 17. století, kdy se tu bohatý pražský měšťan Servác Engel rozhodl vybudovat barokní sídlo na místě původního gotického hrádku, který byl zmiňován již v zákoníku Karla IV.

Čtyřkřídlá budova obepínající čtvercové nádvoří je zajímavá tím, že má pouze tři nárožní věže, prý v tom má prsty čert. V Mníšku si přijdou na své velcí i malí návštěvníci. Dospělí mohou zavítat na dva prohlídkové okruhy, které představují bydlení drobné šlechty v době první republiky. V reprezentačních sálech I. okruhu uvidí nábytek různých stylů od baroka až po 20. století, sbírku porcelánu i portrétní galerii vybraných majitelů zámku. Na II. okruhu si prohlédnou soukromé komnaty posledních obyvatel Mníšku Kastů z Ebelsbergu, kteří zámek vlastnili až do konce 2. světové války. Zdatnější návštěvníci mohou vystoupat po točitém schodišti a rozhlédnout se z věže po okolí zámku, k romantickým procházkám vybízí malý park s fontánkami. Pro rodiny s dětmi jsou pravidelně o víkendech, svátcích a prázdninách připraveny speciální kostýmované prohlídky s pohádkovou průvodkyní. Na nich uvidí třeba marnivou princeznu, ledovou královnu Elsu, paní hraběnku nebo skřítky a trpaslíky. V Kouzelném sklepení navíc potkají i čarodějnici, čerta, víly nebo vodníka a na prohlídce z Pohádky do pohádky mnoho dalších bytostí a zvířátek. Zábava je čeká také na Velikonočních, Čarodějnických nebo Vánočních prohlídkách. Otevřeno je po celý rok a konají se tu také rytířské a dětské dny, Velikonoční veselice, Hradozámecká noc nebo koncerty, divadla či letní promítání.

Zámek Mníšek pod Brdy

adresa: Nám. F. X. Svobody 1, 252 10  Mníšek pod Brdy
telefon: +420 318 590 261
e-mail: [email protected]

www.zamek-mnisek.cz

6.2.2021 – 7.2.2021, 23:59
Zámek Mníšek pod Brdy musel předčasně ukončit letošní sezónu, a tak už se alespoň chystá na tu následující. Pokud to okolnosti... více
1.10.2020 – 31.10.2020, 23:59
Zámek v Mníšku pod Brdy nedaleko Prahy má otevřeno ještě celý říjen od úterý do neděle. Během víkendů navíc ke standardním... více