Sladovna Písek – galerie hrou

10. duben 2023, 23:19
Sladovna Písek – galerie hrou

Písecká Galerie hrou je prostorem, kde si společně hrají a tvoří děti a dospělí, kde se od sebe navzájem učí a kde je možné volně překračovat hranici mezi světem dětí a dospělých. Nabízí zážitkové výstavy pro celou rodinu – celá čtyři patra plná zábavy a kreativity.

Stálicí a zároveň nejoblíbenějším prostorem je Mraveniště – obří labyrint plný prolézaček a tunelů, ve kterém se z vás stanou mravenečci. Pro nejmenší je ideální volbou Pilařiště – fantastický herní prostor pro děti od 0 do 6 let inspirovaný ilustrátorem dětských knih a píseckým rodákem Radkem Pilařem. V profesionálně vybaveném animačním studiu Animáriu pak objevíte kouzelný svět animace. Jejím základům se zde hravou a zábavnou formou naučí skutečně každý. Tajuplný svět ilustrovaných knih a příběhů v nich ukrytých, úžasný světlý prostor, ve kterém zapomenete na strasti všedního dne – to je Hnízdo ilustrace, ráj všech milovníků knih. Do konce března 2023 můžete vstoupit do světa Karla Čapka – v rámci rodinné výstavy Továrna na utopii vás čeká šest interaktivních objektů inspirovaných jeho díly.

Při zakoupení vstupenky na jakoukoli výstavu mají návštěvníci vstup zdarma do dalších dvou místností – stálé expozice o Radku Pilařovi a Malé galerie.

Krátkou video prohlídku celé budovy si můžete užít zde:

Pouze vidět však není dost – to se musí zažít!

Sladovna má otevřeno dle časových bloků (www.sladovna.cz) denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. O jarních a letních prázdninách jsou její dveře otevřené dětem i jejich dospělým denně.

SLADOVNA PÍSEK o.p.s

adresa: Velké náměstí 113, 397 01 Písek
telefon: +420 725 055 551
e-mail: [email protected]
www.facebook.com/sladovna
www.instagram.com/sladovnapisek

www.sladovna.cz