Resort Panství Bechyně

6. leden 2022, 23:17
Resort Panství Bechyně

Hlavní dominantou Panství Bechyně je bezesporu zámek Bechyně. Ten stojí na skalním výběžku nad soutokem říčky Smutné a řeky Lužnice a jeho základy sahají až do 9. století. O dnešní podobu zámku se zasloužil asi nejznámější majitel bechyňského panství, Petr Vok z Rožmberka. Tento slavný šlechtic zde vybudoval honosné renesanční sídlo a uspořádal zde i svou vlastní svatbu v roce 1580 s Kateřinou z Ludanic. Svatební sál Petra Voka je dodnes hojně využíván pro svatební obřady či hostiny.

Velmi zajímavým místem bechyňského zámku je také galerie dětských portrétů, která je největší sbírkou svého druhu v Evropě nebo zrekonstruovaná zámecká jízdárna, která je největším konferenčním sálem v Jižních Čechách.

Areál bechyňského zámku je v letních měsících veřejně přístupný a návštěvníci mohou v rámci komentované prohlídky navštívit zámek i uvnitř. V bývalé zámecké sýpce v zámeckém parku je otevřené Muzeum Vladimíra Preclíka.

Součástí resortu Panství Bechyně je i hotel Panská na bechyňském náměstí či nedaleké golfové hřiště s Penzionem Černická obora. V těsné blízkosti hřiště je také bývalý lovecký zámeček, který je vzhledem k lokalitě velice oblíbeným místem pro svatby a soukromé akce.

Většinu prostor, které patří do resortu Panství Bechyně je dnes možné využít pro kulturní a společenské akce různých velikostí. V letních měsících zde také probíhají různé historicko-kulturní události.

www.panstvi-bechyne.cz

1.1.2023 – 31.12.2023, 23:59
Máte na starosti firemní akci? Pojďte se u nás podívat kdy-kde jí můžete uspořádat. více