Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Osek – skvělé město pro aktivní dovolenou

22. leden 2014, 16:14
Osek – skvělé město pro aktivní dovolenou

Pětitisícové město Osek je známé díky cisterciáckému klášteru a perfektnímu autokempu. K tomu skvělé podmínky pro aktivní dovolenou: pěší túry, na kole či běžecké lyžování v nadmořské výšce kolem 900m. Vítejte v Oseku!

Krušnohorské město Osek je známé díky Cisterciáckému klášteru. Jde o jedinečný soubor architektonického dědictví s více než osmisetletou historií, kterému právem náleží označení národní kulturní památka. Prohlídky zajišťuje informační turistické centrum Osek.

V klidném prostředí u lesa na břehu rybníka najdete dobře vybavený autokemp, nositele mnoha ocenění. Krom ubytování v chatkách, penzionu či vybavených rodinných stanech můžete využít vlastní stan či přívěs. V okolí rybníka je in-line dráha a v přilehlém lesoparku se ukrývají herní prvky. Pravou letní pohodu si můžete dopřát v čisté vodě. Turisté rádi vyrážejí po značených turistických cestách nejčastěji na nedaleký Stropník či na rozhlednu na Vlčí hoře. Kolem kempu prochází cyklotrasa č. 231, po které můžete zajet do nedalekého Duchcova, či vyšlápnout směrem do Krušných hor, kde vás po 12 km a 500 m převýšení přivítá Dlouhá Louka. Dlouhá Louka je přirozeným východiskem výletů po hřebenech Krušných hor. Neomezené možnosti pěší turistiky nabízí evropská dálková trasa E3. Můžete se projít na nedaleký nejvyšší bod východní části Krušných hor – Loučná 956 m n. m. či k Flájské přehradě. Také možnosti pro cyklisty jsou nepřeberné. Vhodnou volbou tras se můžete vyhnout běžnému silničnímu provozu, což je vhodné zejména pro výlety s dětmi. V zimě můžete využít přes 50 km upravených běžeckých stop.

Město Osek

adresa: Městský úřad Osek, Zahradní 246, 41705 Osek
telefon: +420 417 837 202
email: [email protected]

www.osek.cz

Akce v Oseku a okolí