Navštivte Muzeum Lega v Táboře. Více jak milión a půl kostiček představuje opravdové unikáty architektury

27. únor 2023, 16:00
Navštivte Muzeum Lega v Táboře. Více jak milión a půl kostiček představuje opravdové unikáty architektury

Muzeum se nalézá v samém srdci jihočeského města Tábor. V historické budově se zde na ploše přes 200 m2 rozkládá výstava světoznámé stavebnice Lego.

Snad každý z nás to zná, nekonečné stavění mostů, domů, přehrabování se v krabici, kombinování kostiček a stavba hotového království, o tom bylo dětství mnohých z nás. Přijďte si zavzpomínat a podívat se, co všechno se dá z Lega postavit. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o menší muzeum, věřte ale, že někteří tady dokáží strávit celé hodiny. Uvidíte velké množství exponátů, tematických staveb a pohyblivých stavebnic. Nejen děti ocení možnost rozhýbat exponáty po zmačknutí tlačítka. Expozice jsou tematicky děleny. Spatříte stovky originálních modelů z celého světa a stále přibývají další zajímavé, raritní a exklusivní kousky. Při prohlídce máte možnost zhlédnout příběh o historii a vzniku Lego kostiček. Muzeum je interaktivní. Najdete zde přes 1.500.000 Lego kostiček.
Prohlídku muzea si můžete zpestřit řadou doprovodných kvízů, které nadchnou všechny věkové kategorie.

Můžete si zde prohlédnout exponáty jako je Socha Svobody, Tower Bridge, Eiffelova věž nebo indický Taj Mahal. Uvidíte také kopii Benešovy vily, postavené z více než 20.000 Lego kostiček. Stavba je postavena v měřítku 1:42 a je věrnou kopií originálu. Mezi další zajímavé stavby patří kopie táborské restaurace Střelnice v měřítku 1:50, postavené z více jak 100.000 Lego kostiček. Mezi nejstarší exponáty se řadí originály dřevěných hraček ze 40. a 50. let minulého století nebo lisované plastové hračky z 50. let.

Expozice se řadí mezi evropské, ale i světové unikáty a rarity, disponuje celou řadou ucelených sbírek, proto neváhejte a přijďte se kouknout a pokochat těmito poklady na vlastní oči.

Pokud se u vás díky návštěvě muzea probudila nová vášeň v Lego, ideálním zakončením prohlídky je navštívení kamenné prodejny, kde si můžete pořídit kromě normálně dostupných Lego stavebnic také ty ne zcela běžně dostupné v obchodních sítích.

Pokud nevíte, kam s rodinou o víkendu, Muzeum Lega je jasná volba. Děti i dospělí si zde přijdou na své.

Muzeum Lega Tábor

adresa: Betlémská ulice 275/2, 390 01 Tábor
telefon: 602 697 207
e-mail: [email protected]

www.muzeumlegatabor.cz