Karlovy Vary - krátký výlet za zdravím

9. červen 2021, 7:14
Karlovy Vary - krátký výlet za zdravím

Karlovy Vary, místo hojnosti, luxusu a lázeňství, se během uplynulých staletí proslavilo jako centrum zdraví a relaxace, které musí navštívit prostě každý.

Díky léčivým pramenům toto město přilákalo v průběhu dějin mnohé slavné osobnosti jako např. Mozarta, Beethovena, Goetheo, Freuda nebo Casanovu, které dnes vystřídaly velké hvězdy stříbrného plátna během každoročního filmového festivalu

Ale nemusíte být celebrita, abyste zažili slávu a lesk tohoto okouzlujícího města a užili si léčivého bohatství, které nabízí.  Navštívit město a těšit se z jeho léčivých zdrojů může kdokoli.

Horké prameny

Prameny objevil císař Karel IV. během lovu a od té doby se prameny díky svým léčivým vlastnostem proslavily a přilákaly davy návštěvníků. Objeveno přes 70 pramenů a 15 z nich můžete navštívit a ochutnat. Jsou volné přístupné.

Nádherné kolonády

Ve městě je pět kolonád Vřídelní, Zámecká, Tržní, Mlýnská a Sadová. Prameny se nacházejí uvnitř kolonád a vodu z nich, která se liší teplotou, užívají místní a návštěvníci vnitřně i zevně. Kolonády jsou překrásné, s úžasnou architekturou.

Úžasná architektura

Kromě kolonád hýří celé Karlovy Vary úžasnou architekturou - každý lázeňský dům, hotel či budova jsou pastvou pro oči. Tyto nádherné stavby jsou směsicí novorenesance, novoklasicismu, neobaroka, Art deca a secese a lahodí oku jak zvenčí, tak zevnitř.

Karlovarské oplatky

Nemůžete odjet z Karlových Varů, aniž byste ochutnali místní lázeňské oplatky! Oplatky mají několik různých příchutí a snadno je koupíte při Vaší procházce po lázeňském území Karlových Varů.

Infocentrum Karlovy Vary

adresa: Lázeňská 14, 360 01 Karlovy Vary
e-mail: [email protected]karlovyvary.cz

 www.karlovyvary.cz

4.12.2021, 20:00 – 21:00
Nová deska je venku a my se nemůžeme dočkat, až ji s vámi zapijeme! více
1.10.2021 – 31.12.2021, 23:59
Becherovka s velkým nadšením představuje svůj COCKTAIL WORKSHOP POD VEDENÍM BRAND AMBASADORKY BÁRY CEĽUCHOVÉ. více