V hostinci U Zlaté lípy si vychutnáte českou domácí kuchyni i krásné výhledy do krajiny

25. leden 2023, 14:40
V hostinci U Zlaté lípy si vychutnáte českou domácí kuchyni i krásné výhledy do krajiny

Hostinec Zlaté lípy naleznete na severu Čech, v Novinách pod Ralskem. Nese své jméno podle památné lípy, která u něj roste. V této restauraci oceníte tradiční receptury a čerstvé ingredience, vše s láskou vařené. Svíčková jako od babičky, koprovka jako od maminky, vše je poctivé a velmi chutné.

V hostinci se prolíná tradice našich předků s moderním pojetím přípravy a servírování pokrmů. Restaurace je vymezena rozsahem svého zaměření, ale také omezena časově. Otevřena je pouze v době obědů, v čase mezi 10:30-15 hodin, poslední objednávka je možná ve 14:30.

Po dobrém jídle zasloužený odpočinek

Součástí budovy, kde se hostinec nachází, je také penzion, který má 120letou tradici. Můžete se zde ubytovat v jednom ze čtyř bohatě vybavených pokojů, tři jsou dvoulůžkové a jeden třílůžkový. Rezervovat pokoj si lze jak telefonicky, e-mailem nebo přes rezervační portál www.booking.cz. Více informací naleznete www.hostineczlatalipa.cz.

Sportem ku zdraví

U Zlaté lípy si můžete také zasportovat. Využijte tzv. golfový driving, kde můžete potrénovat, a pak se vydat na jedno z okolních golfových hřišť, na výběr máte několik blízkých golfových rezortů.

Výlety v okolí

Okolí dále nabízí několik výletů. Nejvýraznější dominantou okolní krajiny je bezesporu vrchol Ralsko. Typický je pro něj tvar kužele, který je z jedné strany jakoby nakousnutý. Na vrcholu se tyčí zbytek hradní věže stejnojmenné hradní zříceniny, odkud se vám naskytne dechberoucí výhled do okolní krajiny. Za návštěvu jistě stojí nedaleká barokní papírna v Hamru na Jezeře, která patří mezi nejdůležitější technické památky u nás.

Hostinec u Zlaté lípy

adresa: Noviny pod Ralskem 47, 471 24 Noviny pod Ralskem
 
13.2.2023 – 13.2.2024, 23:59
Ubytovací hostinec se nachází v okrese Česká Lípa v Ralské pahorkatině v malebném údolí řeky Ploučnice mezi vrchy Ralsko a Lipka, v... více