Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Divadlo Orfeus

7. listopad 2013, 17:13
Divadlo Orfeus

DIVADLO ORFEUS – divadlo v bývalém krytu civilní obrany – v suterénu nenápadného smíchovského činžáku.

Divadlo Orfeus existuje již od poloviny šedesátých let. Svou tvář nalezlo v prostředí malých scén a undergroundové kultury a několik let fungovalo i jako bytové divadlo. V současné době působí 25. sezónu v bývalém krytu civilní obrany, kde stálý soubor uvedl již 85 premiér.
Divadlo představuje neotřelý a svébytný přístup komorní scény. Jeho charakteristický rukopis vychází z originální, většinou divadelní poetiky, založené na syrovosti výrazu a groteskní stylizaci.
Na repertoáru jsou činohry, autorská tvorba, ale také literární pořady. Dramaturgie se zaměřuje na málo známé hry a texty etablovaných autorů. Velkou část programu také tvoří texty v zahraničí známé, ale u nás doposud z nejrůznějších důvodů neuvedené.

 

Divadlo Orfeus

adresa: Plzeňská 76, Praha 5 (zastávka tramvaje „U zvonu“ - druhá nad Andělem)   
telefon: 604 909 517  
e-mail: [email protected]

www.orfeus.cz

Představení divadla Orfeus